Bagietka

Ewuś

Member
Gru 27, 2005
225
0
0
Bagietki Asi były świetne, potwierdzam, bo jadłam
icon_biggrin.gif

mniem, mniam
 

Martinka

Member
Mar 6, 2007
25
0
0
Rewelacyjne bagietki!!! Tylko się zastanawiam, bo mi wyszły dwie z całej porcji a tu widzę, że niektórym wyszły takie same dwie z połowy . Ciekawe dlaczego (ciasto łądnie wyrosło) ??????
 

Martinka

Member
Mar 6, 2007
25
0
0
Kurczę jak Wam wychodzą trzy ?????????? No cóż, spróbuję jeszcze raz
icon_smile.gif
 

kwapisz

Member
Gru 13, 2006
22
0
0
Boshka @ 14 Mar 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=467938Mnie wyszly 2, ale monstrualne. Chyba zredukuje przepis o 1/3, wtedy bedzie akurat.....
Robię te bagietki średnio raz na tydzień - na sobotę - i jest to najlepszy przepis na pieczywo jaki wypróbowałam
icon_smile.gif
)
Zrobiłam 3 sztuki do grila i wszystko "zeżarli"
icon_smile.gif

Serdecznie dziękuję zarówno w swoim jak i rodzinki imieniu
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Bajaderko...co ja mogę napisać...niebo w gębie! dosłownie!
Dawno nie jadłam tak pysznego śniadanka, gorąca i chrupiąca bagietka z masełkiem pobiła wszystko
icon_smile.gif

Moje ciasto przeleżało noc w lodówce, piekarnika nie spryskiwałam wodą (bałam sie, że mama dodała do spryskiwacza nawozu do roslin
icon_wink.gif
) ale wstawiłam miseczkę z 2 szklankami gorącej wody (tak radzono w książce "Francuzki nie tyją"
icon_smile.gif
).

Dziękuję Ci gorąco za przepis
cvety.gif


bagietka1.JPG

bagietka3.JPG
 

Załączniki

  • bagietka1.JPG
    bagietka1.JPG
    70 KB · Wyświetleń: 3
  • bagietka3.JPG
    bagietka3.JPG
    69.1 KB · Wyświetleń: 3

kingakoch

Member
Paź 6, 2007
1
0
0
mam pytnko... dlaczego moje ciasto bylo bardzo lepkie i uformowanie bagietki graniczylo prawie z cudem w zwiazku z czym byly z lekka plaskie ;) ? za malo maki czy dluzsze wyrastanie by cos pomoglo? pozdrawiam kinga
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
To "wina" za malej ilosci maki.
Dluzsze wyrastanie raczej by tutaj nic nie pomoglo.
Witaj na forum, Kinga
icon_biggrin.gif
 

julia_1234

Member
Sty 13, 2008
5
0
0
ponawiam pytanie - jaka mąka z tych dostępnych w sklepach i ile świeżych drożdży (a przy okazji lepiej wam sie robiło z świeżych czy z instant?)
pozdrawiam
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Julio, Sylwia 18 napisała, ze spokojnie zostawiła ciasto w lodówce
tylko nakryj je czymś w misce by nie wyschło, reklamówką szczelnie okręć
też mam zamiar zaraz popełnić tą bagietkę i nocą będzie leżakować
lecker.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Julio...wrecz przeciwnie...ciasto chlebowe wyrastajace w chlodzie (w lodowce na przyklad w temp. 4 C, w ktorej moze pozostac do 18 godzin) ma zdecydowanie bogatsze wnetrze...smakowo i strukturalnie...a w szystko dzieki zwolnionej fermentacji.
Wiele chlebow fermentuje sie w ten sposob, szczegolnie dotyczy to ostatniego wyrastania...
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Genialne
lecker.gif

Dosypałam sporo mąki, wyrabiałam najpierw ręcznie a potem wrzuciłam do maszyny i też podsypywałam mąką,
gdy wyłożyłam na blachę to były bardzo kształtne, podczas wyrastania klapneły i się zrobiły płaskie, ale w piecu zeszczuplały i mocno podskoczyły ku górze, kromeczki były prawie okrąglutkie
icon_eek.gif
mniam.gif


Bajaderko dziękuję za przepis
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: