Bagietka

tysialek

Member
Lut 4, 2008
1
0
0
A ile mniej wiecej wyrasta to ciasto? Bo wlasnie wlozylam do miski z oliwa, a juz sie nie moge doczekac pieczenia
icon_smile.gif

Ciekawe, czy prędzej wyrośnie, czy ktoś mi odpowie...
pozdrawiam
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

niq

Member
Mar 29, 2008
2
0
0
o to ja tez dziekuje Mirabbelce za podpowiedz z mąką... bo ta maka mnie bardzo nutrowała jaka mam być
icon_smile.gif
)))
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Coffee

Member
Maj 14, 2008
19
0
0
Odkopuję ;)

Bagietki wyszły bardzo dobre. Skórka fajnie chrupiąca. Tylko to ciasto strasznie się klei, więc musiałem dosypywać więcej mąki niż w przepisie
icon_smile.gif
 

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
Dzięki za przepis Bajaderko
icon_mrgreen.gif
Wyszły mi trzy, tylko nie posmarowałam ich jajkiem z mlekiem
gruebel_2.gif
Przez co są blade
cry_1.gif
Piekarnik sam w sobie ich nie zarumienił
baa.gif
 

Narkotek

Member
Paź 26, 2008
8
0
0
Upiekłam dziś te bagietki i wyszły rewelacyjne, zdjęcia nie moge dołączyć, bo błyskawicznie zniknęły ;-( Robiłam z połowy składników, wyszły 2 spore bagietki, bardzo dobry przepis, powtórze go w najbliższym czasie i postaram się zdążyć z fotografowaniem
icon_biggrin.gif
 

kornasia

Member
Maj 17, 2008
1,039
0
36
tez upieklam, ale nastepnym razem to zrobie 4, a nie 2 bagietki, bo moj malutki piekarnik (35x35 cm) zamiast bagietek wyprodukowal ciabatty, ale w smaku idealne, do powtorki
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

chomisia

Member
Sty 12, 2009
158
0
0
Właśnie skończyłam piec.
Zrobione z połowy składników. Wyszły dwie (jedna mniejsza została natychmiast pożarta
cry_1.gif
icon_lol.gif
).
Smakują świetnie ledwo ją obroniłam przed chłopem... jutro piekę następne
icon_mrgreen.gif
.
p1020174auw4.jpg
 

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Piękna !!!! Aż ślinka leci !!!
Mam maszynę w której jest taka dostawka do pieczenia bagietek, niestety mozna tam upiec tylko 4 mini bagietki więc przerzucę się chyba na piekarnik ! Natomiast zostanę przy wyrabianiu casta w maszynie.
Czy ktoś wyrabiał może to ciasto w maszynie ?
 

-Anula-

Member
Maj 5, 2006
27
0
0
Faktycznie, pyszna była, tylko dlaczego tak szybko znika???

Wyrabiałam właśnie w maszynie. Bez problemu. Troszkę bałam się bo konsystencja ciasta jest dość rzadka, przynajmniej moja taka była. Ale jak rosło sobie w maszynie (nie przekładałam do miski) to tak się ładnie spulchniło, że zdziwiłam się że nie cieknie mi przez palce.... Przy drugim rośnięciu na blaszce buły rozjechały się na płaskie placki, co wywołało moje przerażenie ale po włożeniu do piekarnika po prostu wybulało je do góry w oczach! To chyba ta wysoka temperatura? Zresztą nie mam pojęcia, drożdżowe dla mnie jest cały czas jedną wielką magią....

Ale buły są super, pieczcie koniecznie!
 

Ewusiek

Member
Lut 18, 2007
3,488
0
0
no o tej porze, bo wczesniej piekłam chleb mężowi na wyjazd (ładnie poprosił
icon_wink.gif
) , więc bagietka poszła w drugiej kolejności.



a wyszła tak
icon_biggrin.gif
(miałam trochę trudności z formowaniem, bo ciasto rzeczywiście z tych rzadszych)

bagietka_009.jpg

bagietka_011.jpg

 

Załączniki

  • bagietka_009.jpg
    bagietka_009.jpg
    37.8 KB · Wyświetleń: 3
  • bagietka_011.jpg
    bagietka_011.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 3

izunia2007

Member
Cze 4, 2008
1,294
0
0
Ewusiek @ 6 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=819301Iza , w przepisie Bajaderka podawała ,że wychodzi dosyć luźne , zresztą wiele osób tak miało... ale i tak wyszła pyszna bułka
Zgadza sie
icon_smile.gif
Tak sobie pomyslalam ze napisze o tej mace, bo jak ja robilam te bagietke to moje ciasto nie bylo luzne,ciasto pieknie roslo w gore a upieczona bagietka byla pyszna
icon_smile.gif