Biszkopt, który jest pyszny i niezawodny

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
dzisiaj go upieklam do jablecznika
icon_biggrin.gif
oczywiscie mieszalam go ręcznie, bo mialam ostatnie 4 jajca w domu i nie moglam ryzykowac, ze mi siadzie no i wyszedl pikny :mrgreen: a wyglada tak
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
a ocet to ile procentowy?
czy ten biszkopt do tortu jeszcze nasaczyc alkoholem, jezeli tak to jakim?
jescze nigdy nie robilam tortu :oops: , wiec pytania pewnie banalne zadaje. Jezeli nie nasacze alkoholem, to tez bedzie dobry w torcie?
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
kiedyś gdzieś czytałam, że smaruje się tylko dno, bo jak ten biszkopcik rośnie to jego boczki się ładnie przyklejają do boków tortownicy i podobno ma to zapobiegać ewentualnemu opadaniu..
bo to prawda 8)
Prawda, ale jeszcze trochę dodam
icon_smile.gif
Tak się robi, kiedy jest potzebny rowny klasyczny biszkopt, to znaczy bez takiego "garbu" na powierzchni. No i dobrze jest zostawic biszkopt dojrzewac - to znaczy okolo doby w pomieszczeniu albo jeszcze lepiej - w zamrazarce. A potem rozkrajac dlugim nozem w ząbki. Wtenczas da się przekroic na bardzo cieniutko
icon_smile.gif
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Wyszedł, wyszedł!!! :freu: Zrobiłam go dokładnie wg. przepisu Hihihiii . Jest bardzo fajny, po upieczeniu odpowiednio sztywny żeby go przekroić (nawet na trzy) a po naponczowaniu i przełożeniu masą robi się mięciutki. U mnie wystąpił z masą cytrynową Anerite i uświetnił drugie urodzinki mojego najmłodszego synka. :rollbaby: :lol: :lol: :lol:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Zrobilam biszkopt poraz enty, ale dopiero teraz zamieszczam zdjecie i wpisuje komentarz :oops: ;)
Biszkopt jest rewelacyjny :lol: :lol: :lol: Za kazdym razem wspaniale sie udaje :lol: i za kazdym razem jest rowniotki
icon_smile.gif

Iwonko, wielkie dzieki za przepis :bussi: :blume:

( tu w calosci i w srodku)


A biszkopcik byl mi potrzebny na kobitke :lol: ( nie wiem gdzie to napisac ..- tutaj? Czy w watku o tortach kobitkowych ;) )

Tym razem nie robilam dla Meza, ale dla Pana ( znajomy z pracy ;) ), ktory skonczyl 70 lat :lol: :mrgreen:
- Tym razem biszkopt przelozylam kremem budyniowym
icon_smile.gif


Oddanie i degustacja tortu odbedzie sie wieczorem :mrgreen:
Albo wspolpracownicy mnie powiesza ;) - ze demoralizuje Dziadka ;) :mrgreen: albo beda miec taka sama radoche, jak ja :mrgreen:
Zobaczymy :lol: :mrgreen:



Trzymajcie kciuki, zebym przezyla ;) :mrgreen:
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Dziadek zawału dostanie jak tę babkę zobaczy i zepsujesz mu urodziny.
Może dorób jej jakąś koszulkę. ;) :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
piekny ten torcik! na pewno Cie oszczędzą :mrgreen:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ciekawe jakie wrażenia bedzie miał jubilat :?
Tort oddany :lol: i zjedzony :lol: Jubilat zachwycony i w ogole w szoku, ze dostal takiego torcika :lol: :lol: :lol: bardzo Mu sie podobalo :lol: (uffff ... ;) )

Oprocz tego Jubilata, bylo trzech innych starszy Panow...- w tym jeden staruszek, ktory mial 93 lata :lol:
- pierwsze moje "rzucenie okiem" z daleka na towarzystwo- wywolalo lekki "paraliz" :mrgreen: Pomyslalam, "co ja robie? :roll: " ;) :mrgreen:
Ale, jak juz kobitka byla na stole, to nawet 93-cio latek nie mogl uwierzyc, ze widzi takie cudo :mrgreen: - a mi kamien z serca... :mrgreen:
jeeeejciu - jaka radosc byla, jak zobaczyli, ze cycuszki faluja :lol: :lol: :lol: hehehe
Panie tez byly w szoku, kazda z osobna pytala sie, czy sama ten torcik robilam i jak go zrobilam...
icon_smile.gif

Nie chcialy mi wierzyc, ze jestem taka zdolna ;) ;) ;) hehehe
A byscie widzialy moja szefowa... :rofl: :rofl: :rofl: Tej, to dopiero sie podobalo :mrgreen: (tak samo, jak Dziadkom, a moze jeszcze bardziej :mrgreen:) )
Jedno jest pewne, jak bedzie miala urodziny, postaram sie o tort faceta :mrgreen: - bo pytali sie, czy facetow tez robie :mrgreen:
Skoro chca, to beda miec ;) :mrgreen:

Hihihiii- wybacz, ze zasmiecam Ci watek ;)
I dzieki wielkie jeszcze raz za przepis
icon_smile.gif
:blume:
Po pocwiartkowaniu kobitki ;) i sporobowaniu biszkoptu, bardzo chwalili i mowili, ze ciacho jest pyszne :lol:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Caritka piękną kobietkę zrobiłaś :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
a mam pytanko bo będę robiła ten biszkopt z podwójnej porcji na dużą tortownice to wtedy wszystkie składniki x2 czy to jakoś inaczej już będzie?? :dump:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Sylwio, robie zawsze z podwojnej porcji- czyli skladniki razy 2 ;)
Nie kombinuje ze skladnikami ;)
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,374
1,468
113
Caritka
CYTATJedno jest pewne, jak bedzie miala urodziny, postaram sie o tort faceta - bo pytali sie, czy facetow tez robie
Skoro chca, to beda miec
Może taka forma Ci się przyda:
forma15cn.jpg


A to gotowy mężczyzna:
forma5hx.jpg



Formę można kupić TUTAJ. Tylko cena... :mrgreen:
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Oooooo- Hazo :bussi: :bussi: :bussi: Ja cieeee, ale super!!!!! :lol:
Wielkie dzieki :lol:
No wlasnie... tylko ta cena ;)... hmmm...
Ale jak tak patrze, to mysle, ze moznaby go wyciac z biszkoptu ;)
W praktyce okaze sie czy mam takie zdolnosci ;) :mrgreen:
Przy najblizszej okazji- bede probowac :mrgreen: dam znac na pewno ;) :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
o kurcze jaka forma super :shock: świetna!!
dzieki Caritko ;)
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,875
216
63
Ha, pierwszy biszkopt, który wyszedł mi równy jak stół i rzeczywiście nie opadł.
Z tym, że z 4 jajek to miałam jakieś 2/3 tortownicy o średnicy 26 cm, za to drugi, z półtorej porcji był po prostu idealny i cudnie puszysty, żadnych gumowców.
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
hihihiiiiiii robiłam go dzisiaj,wyrósł jak szalony i wogóle nie opadł.To jest TEN przepis na biszkopt :mrgreen: Dzięki!