Chleb - mój najbardziej podstawowy przepis

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Oto on:
IMG_0419.jpg
Dodałam tylko pestki ze słonecznika i otręby pszenne. Pychotka.
lecker.gif
 

Załączniki

  • IMG_0419.jpg
    IMG_0419.jpg
    336.1 KB · Wyświetleń: 3
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
zrobiłam na weekendowy wyjazd z cebulą - przepyszny wyszedł
niestety nie zdążyłam zrobic zdjęcia samego chleba, ale tu go widać na pierwszym planie

DSC08711.jpg
 

Załączniki

  • DSC08711.jpg
    DSC08711.jpg
    100 KB · Wyświetleń: 3

asjenka

Member
Kwi 7, 2006
124
0
0
Wczoraj zrobiłam ten chleb na serwatce, z gruboziarnistej mąki, na suchych drożdżach (ok. 1,5 łyżeczki, ładnie urósł, choć nie jak szalony). Dodałam trochę więcej soli niż w w oryginalnym przepisie, płatki owsiane i len. Bardzo dobry przepis, gdy nie ma zakwasu
icon_smile.gif
!
 

renarde

Member
Lis 23, 2010
397
0
0
robiłam dwa razy, wyszedł... różnie :D za pierwszym razem chlusnęłam za dużo wody to mi się rozlał, ale nic, wyrósł, za drugim razem uciekał z miski i wyrósł na monstrum :D jest przeogromny (30 cm długości, 25 szerokości, 10 wysokości) i pyszny
icon_smile.gif
pierwsza wersja była z czosnkiem, ziołami i otrębami, druga z płatkami owsianymi i żytnimi, słonecznikiem i dynią.

zdjęcie robione już po śniadaniu. ;)
 

Załączniki

  • P1150973.JPG
    P1150973.JPG
    4.6 MB · Wyświetleń: 0

richuś

Member
Mar 16, 2011
4
0
0
witam
Też skusiłem się na ten przepis. Piekę go w maszynie do chleba. Po Waszych postach dostałem takiego apetytu, że postanowiłem upiec od razu taki duży(podwójne porcje). Jednak napotkałem na pewne kłopoty. Płynów dodałem na szklanki (1 szkl.mleka i 1 szkl.wody), a mąki dodawałem wg. wagi kuchennej w 'g'. Chyba dodałem za mało płynów, bo ciasto zostało wyrobione do postaci kuli(trochę za twardej) i maszyna kręciła tą kulą praktycznie w jednym miejscu, a maszyna posiada dwa mieszadła. Dodałem więc szybko trochę mleka. Tego mleka dodawałem dwukrotnie ponieważ jak dodałem jeszcze otrębów, kminku i koperku, to ciasto znów 'stwardniało'. Po wyrobieniu przez automat, rozciągnąłem ciasto na całą foremkę zwykłą łyżką. Na razie jest ok, fajnie rośnie. Napiszę potem, czy chlebek upiekł się zgodnie z oczekiwaniami, czy po prostu szhit.
 

richuś

Member
Mar 16, 2011
4
0
0
Chlebek upiekł się. Wyrósł bardzo, bo aż z foremki go 'wywaliło'.

1.jpg

2.jpg

Troszkę opadł, ale smak jest b.dobry. Dodam tylko, że w składnikach nie ma czosnku (babcia zjadła wszystek dla zdrowotności). Ogólnie myślałem, że bedzie knot z tego chlebusia, ale widać, że nawet nie za dobrze dodane składniki mu nie przeszkadzają, aby być zjadliwy. Dzięki za przepis i polecam innym.

3.jpg

''jego wysokość'' mierzy 15 cm
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    693.9 KB · Wyświetleń: 3
  • 2.jpg
    2.jpg
    841.4 KB · Wyświetleń: 3
  • 3.jpg
    3.jpg
    969.5 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator: