Chleb - mój najbardziej podstawowy przepis

Agunia05

Member
Lut 24, 2008
30
0
6
Niech się dzieje co chce ale właśnie czekam na jego 1-wsze wyrośnięcie i nie mogę się doczekać - mam nadzieję że się uda bo jak nie to się zapłaczę - tyle serducha włożyłam że musi się udać i być pyszny - dodałam tylko słonecznika i pół szklanki mąki żytnio-razowej
 

Agunia05

Member
Lut 24, 2008
30
0
6
To mój pierwszy samodzielny chlebek i jest rewelacyjny!!! Wyrósł ładnie, smaczny, skórka fajniutka - rozkosz
icon_smile.gif
Jupi :D
 

dominique

Member
Lut 6, 2006
186
0
0
Moj wlasnie sobie rosnie :-D Robie go kolejny raz, jest REWELACYJNY, SZYBKI, PROSTY I SMACZNIUTKI, a co najwazniejsze przepis na szklanki ,-) bo nadal nie mam wagi.... polecam!
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Mniam! Mój pierwszy chleb upieczany i prawie zjedzony. Zrobiłam z cebulką i kminkiem. Wyszedł wspaniale, choć miałam obawy czy czekoś nie zepsuję
lecker.gif

chleb.jpg
 

Załączniki

  • chleb.jpg
    chleb.jpg
    38.3 KB · Wyświetleń: 3

kati81

Member
Cze 10, 2006
125
0
0
Przepis jest rewelacyjny!
mniam.gif
Robiłam już dwa razy w maszynie - raz z oliwą i kminkiem, a drugi na oleju z łyżeczką miodu i siemieniem lnianym, a na wierzchu z ziarnami słonecznika. Ta druga wersja mi bardziej smakowała
lecker.gif
Za pierwszym razem zrobiłam z 1 porcji i nie wyjmowałam mieszadeł - wyrósł ładnie i nie opadł. Za drugim zwiększyłam proporcje o połowę, bo mam sporą foremkę w automacie (Alaska BM 2000), wyjęłam mieszadła przed ostatnim rośnięciem, a następnie posmarowałam jeszcze jajkiem i posypałam ziarnem. Wyrósł bardzo ładnie, ale opadł podczas pieczenia - zrobiła się tzw. "wanna". Nie wiem co mogło być powodem - czy ciężar ziaren, czy to, że maszyna była otwierana (ale po otwieraniu jeszcze urósł, więc nie wiem czy to mogło być to)
icon_question.gif
gruebel_2.gif
Na szczęście w środku był puszysty, bez śladu zakalca
icon_mrgreen.gif
 

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
Zjedlismy te buleczki dzisiaj na sniadanie - wg mnie jest za malo soli, nastepnym razem dodam lyzke soli zamiast lyzeczki, poza tym troszke sie kruszyly, ale pozostaly do dzisiaj rano bardzo mieciutkie i swieze, niestety nie mialy chrupiacej skorki raczej taka delikatna i mieciutka. Wyszly bardzo smaczne i napewno jeszcze nie raz skorzystam z tego przepisu. Dzieki za przepis
cvety.gif
 

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Ja również skusiłam się na ten chlebek i nie żałuję. Jest pyszny a ta chrupiąca skórka .....
lecker.gif
Robiłam go w wersji z cebulką, czosnkiem i ziołami. Dodałam 1,5 łyżeczki soli, bo wydawało mi się, że łyżeczka będzie dla mnie za mało. Dziękuję za przepis
bussi.gif


chlebek_m1.JPG
 

Załączniki

  • chlebek_m1.JPG
    chlebek_m1.JPG
    75.6 KB · Wyświetleń: 2

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Całe życie czekałam na taką okazję, gdy zostaną spełnione następujące warunki:
- tata kupił za mało chleba;
- na kolację przychodzi kumpel;
- mam w lodówce drożdże, które nie są przeterminowane, nie cuchną i nie wyglądają specjalnie podejrzanie;
- idę do roboty po południu.

Są dwie możliwości - albo będę galopować do sklepu po pieczywo, albo coś z tego wyjdzie
icon_wink.gif

Nie miałam mleka, to wymieszałam ciepłą wodę z mlekiem skondensowanym. Co mi tam... Wrzuciłam cebulkę, czosnek, łychę suszonych pomidorów, łychę oregano i otręby pszenne.
Co to będzie, co to będzie...

W życiu nie piekłam niczego, co mogłoby uchodzić za chleb lub bułki
icon_wink.gif
Może jak toto mi wyjdzie, nastawię zakwas...
 

Azazelle

Member
Wrz 1, 2006
1,706
0
0
Toto wyszło
icon_smile.gif

Przesadziłam z czosnkiem, wyszedł chleb antywampirowy
icon_wink.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
chyba musze sie odwazyc i w koncu upiec swoj pierwszy chleb..patrze na te wysze domowe chlebusie z zazdroscia