Delikatny mleczny chleb na zakwasie (AgusiaH)

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
To widze, ze moj mleczny chleb przezywa druga mlodosc ;)
Ciesze sie, ze Ci smakowal Tatter. Az by sie schrupalo ten chleb ze zdjecia.
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Piekłam go juz 2 razy. Za pierwszym upiekłam jeden bochenek gigant, wyrastał w koszyczku, piekł się na kamieniu i byl imho mniej zgrabny i wypieczony, niz wczorajsze, rosnące luzem na blasze i na tejże zimnej blasze włożone do piekarnika. Zaczynam dochodzic do wniosku, ze nie lubie swojego kamuszka :roll:
Tym razem dałam wiecej wody niż w przepisie, jakieś pół szklanki, bo ciasto bylo bardzo zwarte, posmarowałam samym jajcem, bo nie miałam śmietanki, i upiekłam 2 małe bochenki. Wyszły pyszniutkie, delikatniejsze niż za pierwszym razem.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Właśnie zarobiłam znowu (nie tylko jest pyszny,ale również nie wymaga mąki żytniej 720, której aktualnie nie posiadam). Właśnie wstawiłam go pod żarówkę w piekarniku na pierwsze rośnięcie, poczem mam zamiar wpakować go do foremki i wsadzic do lodówki, bo chyba nie dam rady czekać do 5 rano aż sie upiecze. Ale to jeszcze nic pewnego, może poczekam 8) Znowu musiałam dodać wody, bo ciasto było dosyc zwarte i elastyczne, a ja wolę nieco luźniejsze (zwłaszcza do foremek).
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Ale fajnie Lislawo, ze tak wam smakuje
icon_smile.gif

I faktycznie jest to chleb w wykonaniu i skladnikach raczej malowymagajacy.

I jak czekalas do 5.00 rano : :mrgreen:
Jesli wrzucilas do lodowki to napisz jak chleb to zniosl, bo jeszcze nigdy tego z nim nie probowalam
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Spojrzałam na przepis- widze tutaj jedna godzina, tutaj druga. Do trzeciej powinnam sie wyrobic a o 3 i tak mam wziąć antybiotyk... Wiec zostawiłam go pod żarówką do rośnięcia. A łajdak rósł do 4.30! Przed 6 rano wyjęłam go z piekarnika :lol:
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Dzisiaj upiekłam ten chlebek. Ciasto co prawda zrobiłam wczoraj, ale włożyłam je do lodówki na noc w szczelnie zamkniętej misce. Ja zrobiłam jeden bochenek w podłużnej keksówce. Chłebuś wyszedł pyszny i ma cudownie chrupiącą skórkę. A oto zdjęcia:
chlebek_mleczny2.jpg
chlebek_mleczny.jpg
 

Załączniki

  • chlebek_mleczny2.jpg
    chlebek_mleczny2.jpg
    69.8 KB · Wyświetleń: 3
  • chlebek_mleczny.jpg
    chlebek_mleczny.jpg
    76.2 KB · Wyświetleń: 3

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Wlasnie wyrasta.... o rany ciekawe co mi z niego wyjdzie... Po raz pierwszy pieke chleb na wlasnorecznie wychodowanym zakwasie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
No i juz jest
icon_smile.gif
Naprawde cos przepysznego !!!
mniam.gif
Mieciutki, z ladnymi dziurkami,z pachnaca i chrupiaca skoreczka. Po prostu cos przepieknego i dla oka i dla podniebienia !!!! Dziekuje AgusiuH za przepyszny chlebek :D
bussi.gif
Bede do niego wracac nie raz
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
I znowu po kilku miesiacach upiekłam tę pychotkę - tym razem na swoje urodziny - czyli dla "gości". Nie chcieli uwierzyć, że taki chleb można upiec w domu. Pozdrowienia dla Agusi.
wink.gif
Acha, piekę go w garnku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
No i dzisiaj ten chlebus wyladowal w piekarniku
icon_lol.gif
icon_mrgreen.gif

Jest rzeczywiscie bardzo delikatny, mieciutki, - wspanialy i baaardzo smaczny
icon_lol.gif

Oczywiscie, nie moglismy sie z Mezem oprzec i kawalek wcielismy jeszcze goracy... Jejku- pyyycha!!!
Nie mialam ani pestek z dyni, ani ze slonecznika-zrobilam poprostu bez "posypki".
Nie mialam z nim zadnych problemow.. Ciasto wyrabialo sie fajnie, slicznie urosl... No, coz ja moge jeszcze powiedziec..-
gruebel_2.gif

-HA! Nawet naciecia na chlebie mi sie udaly
icon_mrgreen.gif
- Zrobilam za rada Sini i prawie ladnie mi wyszlo..
icon_wink.gif
Prawie, bo jeszcze troszke "niesmialo" machnelam nozem
icon_mrgreen.gif

Agusiu, Wielkie dzieki za przepis
bussi.gif
cvety.gif

Chleb na pewno zagosci na stale
icon_lol.gif




 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Mirabbelko
icon_smile.gif
Bardzo dziekuje za mile slowa
icon_smile.gif
Jest mi niezmiernie milo, ze cieszysz sie z moich osiagniec razem ze mna
bussi.gif

Mistrzyni
icon_lol.gif
jeju, super brzmi
icon_wink.gif
, ale nie... gdzie tam!! Ja??
icon_smile.gif
-Duzo jeszcze musze sie nauczyc i duzo mi brakuje do takiego miana
icon_wink.gif

Ale dziekuje
bussi.gif
To na prawde bardzo mile
cvety.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Naprawdę bardzo udany wypiek.Zawsze piekłam go jedynie w automacie ale teraz widząc Twoje zdjęcie nabrałam smaka na piekarnikowy.Gratuluję.
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Bietko
icon_smile.gif
Wielki dzieki
bussi.gif

Prawde mowiac, odkad upieklam pierwszy raz emigranta bez maszyny, to maszyna do chleba poszla w odstawke
icon_smile.gif

Jakos wole recznie mieszac ciasta na chleb i o wiele bardziej smakuja mi chleby pieczone w piekarniku
icon_smile.gif

A kiedys wolalam maszyne
icon_lol.gif

Jeju, jak to czlowiek sie zmienia
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Caritka, sliczny chlebek, aż gna mnie śniadanie zrobić - zgłodniałam od tego widoku
mniam.gif