Duszonka słoikowa*

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
W 3.07" kiedy dodaje sól, mówi, że da 3 łyżki, bo mięsa będzie około 3 kg, a jeszcze gdzies później nadmienia, że boczku miał około kilograma.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
Wychłodziło się przez noc w lodówce i rano miałam śniadanie. Mięso jest miękkie, bez twardych grudek, delikatne, nie ma się absolutnie wrażenia tłustości, ładnie się kroi. Z chlebem nie było za słone, a proporcje mięs, tłustość, ilość przypraw trafione idealnie, smaki zrównoważone, nic nie razi, niczego za dużo.
Jestem z tej produkcji bardzo zadowolona.
icon_smile.gif

kie_basa_s__ikowa_1_1_1.jpg
 

Załączniki

  • kie_basa_s__ikowa_1_1_1.jpg
    kie_basa_s__ikowa_1_1_1.jpg
    50.7 KB · Wyświetleń: 20

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Zrobilam kilka dni temu, tyndalizowalam przez 3 dni, trzymam w lodowce, z wielkim strachem w oczach odwazylam sie wczoraj wieczorem sprobowac co mi to wyszlo (w planach mialam, ze na probe dam mezowi ale on nie glupi i czekal az ja pierwsza bede probowac
icon_smile.gif
. Zrobilam sobie kromeczke, potem dorobilam jeszcze jedna a pozniej jeszcze jedna. Pycha! Dziekuje Buka za przepis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
  • Haha
Reakcje: janie

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
Ja tylko zachęcałam, Elżuniu, ale cieszę się z udanej produkcji. Dobry surowiec i staranne wykonanie zawsze się obronią.
lecker.gif

Moich zapasów też ubywa, ale przed zimą jeszcze zrobię.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
Gotowałam w szybkowarze, ale to na jedno wychodzi, jeśli Twoje były tyndalizowane i tez trzymam w lodówce. Jest duża, to dlaczego nie, no i zawsze to lepsze miejsce niż szafka w kuchni, ale w szafce też będzie dobrze, byle było ciemno.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Buka, czy Ty tez masz wode na dnie sloika? Czy moze znowu blysnelam i cos zle zrobilam.
A robi ci sie moze galaretka w sloiku?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
Jest kilka łyżeczek wody, bo przeciez mięso jest mokre, to musi być. Jak sie dobrze zachłodzi, to powstaje galaretka. Jej stężenie zalezy też chyba od rodzaju mięsa, te bardziej kleiste rodzaje, dają ją bardziej stężałą.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Czyli wszystko dobrze zrobilam. Gdzies popytam jak zamienic ta wode w galaretke. Zeby bylo tak jak z miesem kielbasianym w sloikach, ktore pamietam z mojego dziecinstwa.
 

franuś

Member
Cze 20, 2011
24
9
3
Żeby była galaretka w słoiku można część mięsa zastąpić mięsem z golonki ,
drugi sposób to dołożyć żelatyny. Ja osobiście wolę dołożyć golonkę.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
franuś @ 22 Aug 2021 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1681605Surową mielę w maszynce.
Najpierw radzisz, co zrobić, a jak się pytający domaga szczegółów, dajesz odpowiedź prawie na odczepnego. Sorry, ale tak to właśnie odczytuję.
icon_rolleyes.gif

Wiem, jak wygląda golonka, więc co mielesz? Wycinasz samo mięso, czy dodajesz też skórę, jest przecież najbardziej klejodajna. Jeśli ze skórą, to jak ona sie w wyrobie zachowuje? Jest wyczuwalna, jako np. trwardsze grudki, czy się rozpuszcza i nie da się jej wyczuć? Takich szczegółów, a nawet więcej, jesli wykonawca je zauważy, na ogół pożąda pytający.
icon_lol.gif


Nie daj sie więc prosić i zeznawaj, co wiesz.
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

franuś

Member
Cze 20, 2011
24
9
3
Buko już odpowiadam.
Skórę mielę w maszynce i mieszam razem z mięsem,
w mięsie nic nie widać ale można skórę od golonki
pokroić na kawałki i włożyć do każdego słoika na dno.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
anbetung.gif
Franuś, dobre wiadomości.
icon_smile.gif
Też wolę mieć sztywniejszą galaretkę i do następnej produkcji dodam jedną przednią goloneczkę, a skórkę zmielę, bo inaczej jej nie zjem.
icon_rolleyes.gif
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,451
4,707
113
Buko, proszę Cię o radę odnośnie pasteryzacji w szybkowarze
anbetung.gif
Czytałam na pierwszej stronie wątku, w jaki sposób to robisz, ale to chyba dotyczy tego zwykłego szybkowaru. A w multicookerze też pasteryzowałaś? Jeśli tak, to możesz napisać w jaki sposób, jak dlugo i na jakim programie? Z trzech kilogramów mięsa trochę tych słoików wyjdzie, to jechałabym od razu na dwa szybkowary
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,686
2,974
113
Co to znaczy zwykły szybkowar?
icon_mrgreen.gif
Masz na mysli sposób ogrzewania? Rodzaj żródła ciepła, gaz czy elektrycznośc, nie ma znaczenia Co do multicookera, to są różne z róznymi funkcjami, jesli Twój ma funkcję szybkowaru, postepujesz podobnie, jak wyżej. Wybrałam program do duszenia, bo gotowanie wydawało mi się zbyt gwałtowe. Czas 90 minut. Jesli Twój multi nie ma funkcji szybkowarowania, to jest wtedy pasteryzacja, jak w każdym innym garnku i dla zachowania sterylności trzeba tyndalizowac, czyli powtarzac
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,451
4,707
113
Pisząc "zwykły" chodziło mi o taki stawiany na kuchence
icon_smile.gif
Mam taki z Ikei. A multicooker mam z funkcją szybkowaru, Redmond, albo taki, jak ten Twój, albo ciut nowszy model.
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z duszą na ramieniu, ale spróbuję
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: