Gofry lekkie i chrupiace

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Tez mialam te gofrownice serduszka i zadne gofry nie wychodzily mi dobrze. Flakowate i cienkie. Odkad mam nowa, wszystkie wychodza jak trzeba a z tego przepisu korzystam najczesciej, jest super. Gofry wychodza chrupiace i pulchne, jak prawdziwe gofry
icon_biggrin.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Mam pytanie: ile wychodzi gofrów z pełnej porcji? Wiem, że to zależy od gofrownicy, ale chociaż orientacyjnie. Pytam, bo będę robić z dziećmi w szkole i muszę kupić produkty tak, żeby dla wszystkich starczyło i żeby się nie zmarnowało. Nigdy gofrów nie robiłam i nie ma zielonego pojęcia, jak wydajny może być ten przepis.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
U mnie jest 5 serduszek, jest dość płytka w porównaniu z innymi, o których piszą dziewczyny. Ja ja włączam i dopiero zaczynam robić ciasto, musi być bardzo gorąca, wtedy szybko się pieką i są chrupiące.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Hmm, pięć serduszek razy osiem to czterdziestka gofrów. Dziecków będzie 15, klasa szósta. Jak zrobię z podwójnej porcji chyba im starczy?
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Kawo, ale podzielenie na kawałeczki tego jednego gofra, to chyba mało będzie? Z podwójnej porcji wyjdzie 16 sztuk, ale dla najedzenia si,ę może zrobić z 2,5 porcji (łatwo podzielić proporcje, często tak robię), albo z 3 porcji. Do tego jakaś bita śmietana i dżemik i będzie pycha. raczej nic nie zostanie.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Aha. No ja myślałam o trzech porcjach. Nie mam pojęcia, jakie gofrownice będą, bo dzieciaki mają przynieść. No OK, to pójdę za Twoją radą i zrobię z dwóch i pół, może trzech. dzięki <uśmiech>
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Zrobiliśmy. Wyszły przepyszne, delikatne i znikały w mgnieniu oka, ale... Chrupkie były tylko przez kilka chwil, bardzo szybko miękły. Faktem jest, ze nie miałam kratki, jak sugerowały dziewczyny. W każdym razie przepis poszedł między ludzi.
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Zrobilam dzis na kolacje z jagodami i bita smietana. Mam slaba gofrownice a mimo to bylo pycha........ sporo sztuk mi wyszlo...najadl sie nawet pies i jeszcze 3 gofry zostaly pieklam 4h temu a one nie sa jeszcze gumowate ...
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
zrobione
icon_smile.gif

sa przepyszne! chyba najlepsze z tych 'na proszku' jakie jadlam do tej pory
icon_smile.gif

serdeczne podziekowania za przepis Bajaderko!
anbetung.gif


A AgusiH dziekuje za przypomnienie o nich
icon_smile.gif


gofryBajaderki.jpg

zrobilam do nich rabarbarowo-truskawkowa konfiture, pyyycha bylo
lecker.gif
 

Załączniki

  • gofryBajaderki.jpg
    gofryBajaderki.jpg
    55.7 KB · Wyświetleń: 1

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Ależ piękne, I jakie grubaski. Jaką gofrownicę masz Bea?
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Philips Cucina, 3 w 1
i wlasnie dzis podczas robienia gofrow nastawialam ja przy kazdej porcji na pozycje 'gril' na minute-dwie i gofry wyszly o wiele lepsze
wiec moze tak lepiej grzeje? bo poprzednie nigdy nie byly na 100% takie jak lubie
no i wlasnie lubie jak sa takie grubaski
icon_lol.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Dzieki Margot, ale to tylko i wylacznie zasluga swietnego przepisu
icon_smile.gif


a w 'mojej' szkole mam skale az do 10
icon_lol.gif
ale Twoja 6+ bardzo mi sie podoba, z tym, ze to raczej dla Bajaderki
cvety.gif