Gofry lekkie i chrupiace

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
Tak, tak, mam nawet metalową podstawkę ażurową mocno pod gorące garnki, więc ją wykorzystam
icon_smile.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Sinistra @ 9 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=559371Imho doskonale się do tego nadają małe "wolnostojące" osączarki do talerzy. Sprzedają je w takich "zwykłych" sklepach AGD i na bazarkach za jakieś niewielkie pieniądze.
Sini - mój "stojak na gofry" to nic innego, jak właśnie taka mała osączarka z szerokimi przerwami (z regułu są za wąskie na gofry)
icon_smile.gif
Zresztą Graz upolowała sobie taką samą
icon_smile.gif
Jest tak ładna, że na stół można podac i nikt się nie zorientuje
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,962
1,546
113
Bajaderko, dzięki za przepis. Ciasto robi się błyskawicznie, gofry są smaczne.Robiłam ciasto używając 1 części wody i 1 części
mleka, reszta bez zmian.Dziękuję
anbetung.gif
 

Juleńka

Member
Paź 20, 2007
7
0
0
Ten przepis jest swietny! Nawet na supermarketowej gofrownicy wyszly pyszne chrupiace gofry!!! POLECAM WSZYSTKIM!!! (niestety zdjęcia nie zdazylam zrobic, bo wszystkie w mgnieniu oka zniknely
icon_smile.gif
 

Agata23

Member
Lis 8, 2007
2
0
0
na początku witam Wszystkich (to mój 1 post).
Bajaderko, dzięki za przepis. Próbowałam już kilku innych i za każdym razem nie wychodziło.
myślałam, że to wina mojej 800W gofrownicy kupionej w realu za grosze i miałam ją chęć wywalić ale na szczęście trafiłam na tą stronkę.
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Malgosimi @ 21 Jan 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=59162sa przepyszne i wychodzą zawsze! Mam chyba ze 20 przepisów na gofry, ale te są najlepsze!
acha, czasami mam takie widzimisie, że dodaję cynamon albo przyprawę do piernika. Też są wtedy fajowe!
dzięki Bajaderko!
Popieram w 100% z wszystkich wypróbowanych przepisów ten jest najlepszy!
Też bardzo często dodaję cynamon i wtedy są jeszcze lepsze!!
 

szpulka

Member
Gru 10, 2006
117
0
0
Zrobiłam!
icon_smile.gif
Zamiast oleju dałam masło (mój mąż nie uznaje niczego innego) i wszystko zmiksowałam razem bez rozdzielania białek od żółtek. Pycha!
lecker.gif
- dzięki za przepis
anbetung.gif
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
robiłam te gofry wczoraj
niestety nie wyszly ani lekkie ani chrupiace
tylko jakies takie 'bułowate' i zdecydowanie ciezkie
cry_1.gif

zastanawiam sie czy to moze wina gofrownicy - mam taka co piecze gofry w kształcie serduszek
i chyba jest za plytka ? hmm...
czy ktoras z Was tez piekla serduszka i wyszly jej jak nalezy?
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
ja piekłam, tylko należy dobrze rozgrzać gofrownicę (ja nastawiam maszynę i zaczynam robić ciasto), potem nakładać ok. 3 łyżek ciasta i piec w najwyższej temperaturze (u mnie 6). A potem zdjąć na coś ażurowego, żeby odparowało.
My najbardziej lubimy posmarowane zwykłą kwaśną śmietaną z dżemem
icon_smile.gif

Pewnie z takiego prawdziwej maszyny byłyby lepsze, a;e i tak dają się zjeść
icon_smile.gif
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Katja, 3 lata temu robilam gofry przez 3 miesiace w Sopocie, w takim punkcie przy plazy. Takie wlasnie gofry-serduszka. Gofrownice byly wogole jakies "siajowe", kiepskiej firmy, stare, teflon pozdzierany. Ale podstawa byla odpowiednia temperatura pieczenia. Jak gofrownica byla porzadnie rozgrzana, zawsze wychodzilo dobrze. Tzn dobrze... Ogolnie radzilabym Wam nie kupowac gofrow, tylko samemu smazyc ;)
 

Katja

Member
Cze 27, 2007
311
0
0
dzieki dziewczyny
moze sie jeszcze raz skusze, bo przyznam sie, ze juz sobie przysiegalam, ze nigdy wiecej gofrow
icon_smile.gif
 

Sylvia

Member
Sie 28, 2007
116
0
0
Przed chwilą je zrobiłam celem wypróbowania najnowszego zakupu- gofrownicy. Są super, wyszły za pierwszym razem! Na pewno będę korzystała z tego przepisu.
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
pewnie słaba moc i serduszka sa dość płytkie ..

ja też mam serduszka i strasznie nad tym ubolewam ;( ale gofrownica stara, chodzi dobrze, wiec bez sensu nowa kupować jak nie jemy ich często.
ale gofry z tego przepisu wyszły mi bdb !

porzadnie nagrzać gorfowince, upec, odparować i zajadać z bitą śmietaną
fiesgrins.gif