JTs Landbrot à la zorra

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Nie posiadam wagi elektonicznej, tylko taką z podziałką co 10g. Ryzykować?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
I tak zrobiłam - wczoraj w nocy nastawiłam zakwas, bigę i poolish, czekam jeszcze godzinkę i biorę się za chleb
icon_smile.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Ten chleb jest F-A-N-T-A-S-T-Y-C-Z-N-Y !
To taki smak, którego się szuka - wspaniały, a jednocześnie zupełnie zwyczajny, optymalny bym powiedziała.
Robiłam dokładnie wg przepisu, pomijając tylko te 70 g wody na końcu.
Zrobiłam 2 bochenki, piekłam osobno.

Wkleję jutro zdjęcia
icon_smile.gif


Wielkie dzięki za wklepanie tutaj tego przepisu Margot
cvety.gif
oraz tobie Caritko, że przetłumaczyłaś go
cvety.gif

jesteście wielkie!
bussi.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Ten bochenek spędził godzinę w lodówce.
chleb1.jpg
chleb_2.jpg
Ten, który był pieczony od razu zniknął baaardzo szybko
icon_redface.gif


 

Załączniki

  • chleb1.jpg
    chleb1.jpg
    122 KB · Wyświetleń: 2
  • chleb_2.jpg
    chleb_2.jpg
    111.1 KB · Wyświetleń: 2

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Elle- ale wzorcowy Twoj chleb!
daumen.gif


ajjj, na prawde sliczny! Mniam
lecker.gif


Ja tez musze w koncu odzywic zakwas
ugly_08.gif
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Co to jest autoliza? W przepisie jest " po autolizie dodać..." Po wklepaniu w google wyskoczyła odpowiedź, której w żaden sposób przytoczyć tu nie można, a zwłaszcza klasycznego przykładu. Mercedesowy chleb- super.
 
Lut 11, 2011
229
0
0
Pyszny ten chlebek, pieklam go juz kilka razy i dzisiaj znowu nastawilam. Pieke w srednim garnku glinianym, od razu jeden wielki bochen. Jest pyszny!
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Beata, przeciez Margot Ci pisze, ze pewnie mozesz, ale to juz bedzie inny chleb.

Chleb na pewno da rade, ale wlasnie w tym przepisie chodzi, zeby uzyc tych drozdzy, bo to chleb na trzech zakwasach, w tym z drozdzami .
Jesli mialabym ominac drozdze, upieklabym inny chleb
icon_wink.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
dokładnie tak jak pisze Caritka , ja piekę chleby co np na noc mocze cześć maki i woda i solą ,a osobno nastawiam zakwas ,ale są inne niż ten
Ten właśnie polega na tym ,że jest na trzech różnych zaczynach , i pewnie można ominąć te drożdże ,ale co wyjdzie to nie wiem , bo ja go piekę tak jak tu , czasami mąki ciut zmieniam ,ale nie zaczyny ,wiec nie doradzę
icon_neutral.gif
 

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Caritka @ 4 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1100614Beata, przeciez Margot Ci pisze, ze pewnie mozesz, ale to juz bedzie inny chleb.

Chleb na pewno da rade, ale wlasnie w tym przepisie chodzi, zeby uzyc tych drozdzy, bo to chleb na trzech zakwasach, w tym z drozdzami .
Jesli mialabym ominac drozdze, upieklabym inny chleb
icon_wink.gif
Dziękuję za odpowiedź, mnie chodziło o możliwość pominięcia drożdży w cieście nie zaczynach. Może głupio pytam, ale jestem jeszcze zielona w pieczeniu chlebów.
icon_redface.gif