Krajanka piernikowa z marcepanem i powidlami

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a widzisz
a ja cukier pomielilam w mlynku
migdaly mialam drobno mielone, ale ze to pojecie wzgledne mielilam jeszcze raz, zeby miec pewnosc, ze sa drobne
dump.gif

potem to wymieszalam w misce i do suchego dodalam bialko.
Juz mielenie zmielonych
dump.gif
migdalow nie bylo fajne a w tym momencie zaczely sie schody.
Wgniotlam wszystko na stolnicy, ale w przyszlosci mogloby to sprawniej pojsc!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
wiesz, ja te migdały posiekałam w malakserze i potem mój małżon pokręcił je troche męską siłą w makutrze - potem znowu do malaksera i utarłam z cukrem, ale PUDREM i tymi pozostałymi składnikami. Troche to tak imporwizowałam. Jest znakomite w smaku. Mało, bardzo mało olejku.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A jakby tak te rozdrobnione w malakserze migdały zemleć w maszynce? Próbował ktoś? Sama mam zamiar się wziąć za tę krajankę i marcepan od podstaw i nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać
icon_wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
poniewaz z Bajaderki przepisu byly tylko proporcje szukalam wykonania po angielsku.
Wiekszosc mieli najpierw same migdaly, potem drugi raz mieli z cukrem, a po dodaniu bialka wyrabia na stolnicy.
Choc pisza, ze haki do drozdzowego dadza rade.
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
No, to juz wiem co było źle. Marcepan był za rzadki. Jeśli on na stolnice ma byc wyłożony... To moj byl jak śmietana, a nie chciałam dodawać sypkich, zeby nie był gniot.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Joanna @ 13 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=636843Drugą porcję krajanki zamiast ze "śliwkami w czekoladzie", zrobiłam dla odmiany z hiramem - skandynawską konfiturą z rabarbaru i imbiru:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=20978&hl=hiram
Wyszła równie pyszna jak zwykle.
mniam.gif

Pokaż załącznik 20751
baaardzo smakowita!
ja chce zrobic dzis (maks. w weekend) ale chyba bez marcepana, tylko z powidlami
mam nadzieje ze tez bedzie dobre
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Dziewczyny jestem załamana! Zrobiłam kilka tygodniu temu krajankę po raz drugi, po tym jak za pierwszym razem marcepan mi wypłynął. Za drugim razem wyszła wspaniałą!
Dzisiaj zaglądam do puszki a na dwoch kawalkach plesn
cry_1.gif

Czy mam wyrzucić całą zawartość puszki?
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
O matko, jak mi przykro, chyba nie za dobrze z tą pleśnią...
Moje wstawiłam do spiżarki w puszkach, już pokrojone - jest zimno, mam nadzieję, że nie zapleśnieją. Jedną puszeczkę już wywlokłam i dałam moim chłopakom.
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Frigg, przez tydzien nie powinno nic sie zepsuc. Takze sbez obaw. Moze za wczesnie upieklam te krajanke.
Nie wiem, nic mi do glowy sensownego nie przychodzi. Puszki byly sterylnie czyste.

Wyrzuciłam wszystko. W weekend robie po raz trzeci. Mam juz wprawe.
Ale zal.. najbardziej mi zal ze nie podjadalam!
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
no to się można wściec. Ale krajanka jest znakomita i warto ją upiec. Pozdrawiam Cie serdecznie - pomimo wszystko warto mieć charakter ... i nie podjadać
lecker.gif
mniam.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zmieliłam dziś migdały w blenderze - suuuuper! Wczoraj je zblanszowałam, obrałam i wstawiłam na noc do ciepłego po pieczeniu piekarnika. Dziś wrzuciłam do malaksera i taka końcówka z ząbkowanymi nożami na najwyższych obrotach zrobiła z migdałów puch! Dodałam do tego cukier puder i razem się ślicznie wymieszało. Bardzo drobniutkie to to wyszło - po uciśnięciu skleja się w bryłę ale pod naciskiem rozpada w proszek i teraz nie wiem - kapnąć tam z łyżkę wody żeby się dało zagnieść czy dać spokój i takiego użyć do masy marcepanowej? Nie chciałabym żeby mi to zbyt rzadkie wyszło...
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
nic nie kapac - jesli to zapach. Dodac bialko.
Moj marcepan juz zrobiony. I tak sie zastanawialam w trakcie... nie mozna w malakserze tej calej masy robic? Dodac zoltka, cukier make i te inne? Przeciez on tez ma mieszadla.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Moja krajanka leży sobie już któryś tydzień i się miewa doskonale. Dziś rodzice odkryli skrawki brzegów i zachwycili się. "O, to chyba to, co mi tak smakowało w tamtym roku".
icon_wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Kto jeszcze nie zrobil?
Ktos by mogl wstawic zdjecie ciasta przed dodaniem jajka?
Zawsze mam wrazenie, ze cos zle robie. Po pachy rece urabiam przy mieszaniu, a dzis maz wyreczajacy grozil, ze zlamie lyzke.
icon_sad.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
wyrosla cudnie. Teraz sie modle zeby nie opadla.
Dalam nieco wiecej proszku, bo tutejszy "magic" jest tfu! slabszy. To dlatego poprzednie byly w formie placka.
Modlitwa moja zeby nic nie wyplynelo zostala wysluchana wiec moze i to sie uda
icon_wink.gif


na mase marcepanowa dalam sztywna piane z dwoch bialek co to sie ich do masy nie daje. Mam wrazenie, ze gdyby nie to sciete bialko moglby srodek wyciekac.

mam tez wrazenie, ze z pasta migdalowa wlasnej roboty latwiej sie kreci - mieksza jest. Choc dobra, szwabska paste kupowalam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
matko, co Ty tu o białkach ubitych piszesz - wcala na to nie wpadłam
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Stracha mam - ciasto przed dodaniem jajka jest strasznie gęste, w kawałkach rzec można... co to będzie co to będzie
pinggrins.gif