Millionaire's Shortbread

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,348
1,426
113
Pewnie można, ale ja niedawno zrobiłam taki spód do jakiegoś ciasta (zgodnie z przepisem zresztą) i mnie nie smakował. Był za tłusty. Wolę spody z "gołych" dagestive.
 

Made

Member
Maj 17, 2007
415
0
0
mcdulka @ 4 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=670611jak myslicie- mozna uzyc digestive z czekolada?
Po opisie smaku tego ciasta przez Sinistrę (a właściwie przez jej Czh), postanowiłam zrobić w zeszły weekend. Planowałam kajmak wymieszać z kakao, żeby ci, którzy mieli je pochłonąć i którzy uwielbiają czekoladę, kakao i toffie, zapchali się na amen. Jednak ten pomysł zastąpiłam właśnie digestive z czekoladą, ciasto wyszło "przepyszne", bardzo czekoladowe, ale z wyczuwalną kajmakową nutą - to opinia próbujących. Nie byłam w stanie zjeść choćby pół kawałka - jak dla mnie strasznie, porażająco słodkie, co nie stało gościom na przeszkodzie w pochłonięciu całej blaszki ciasta w 1h
icon_mrgreen.gif
Polecam do tego gorzkie espresso (dla kawoszy) albo takąż herbatę.
Zdjęć nie mam, ale różnica polegała na ciemniejszym spodzie.

Acha, zapomniałabym - zmniejszyłam ilość stopionego masła do ciastek - czekolada jednak robi swoje.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
Made @ 4 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=670630Po opisie smaku tego ciasta przez Sinistrę (a właściwie przez jej Czh), postanowiłam zrobić w zeszły weekend. Planowałam kajmak wymieszać z kakao, żeby ci, którzy mieli je pochłonąć i którzy uwielbiają czekoladę, kakao i toffie, zapchali się na amen. Jednak ten pomysł zastąpiłam właśnie digestive z czekoladą, ciasto wyszło "przepyszne", bardzo czekoladowe, ale z wyczuwalną kajmakową nutą - to opinia próbujących. Nie byłam w stanie zjeść choćby pół kawałka - jak dla mnie strasznie, porażająco słodkie, co nie stało gościom na przeszkodzie w pochłonięciu całej blaszki ciasta w 1h
icon_mrgreen.gif
Polecam do tego gorzkie espresso (dla kawoszy) albo takąż herbatę.
Zdjęć nie mam, ale różnica polegała na ciemniejszym spodzie.

Acha, zapomniałabym - zmniejszyłam ilość stopionego masła do ciastek - czekolada jednak robi swoje.
koniecznie musze zrobic w nieodleglej przyszlosci, aby uczcic zakonczenie Ifazy SB:D. zawsze robilam to ciacho na kruchym ciescie, ale polaczenie lekko slonych digestive i lekkiej czekolady z kajmakiem musi byc obledne:).
jak zawsze dodam tez orzeszki arachidowe:D
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Akulka @ 4 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=670637Fajny pomysł
daumen.gif
icon_mrgreen.gif
Tylko mam pytanie, czy jak na batoniki to warstwy nie sa za miękkie?
gruebel_2.gif


Dziewczyny, czy to jest bardzo słodkie? Słodycz porównywalna do batoniku Marsa, czy znacznie mniejsza?
Ja lubię jak to takie prosto z lodówki jest, dobrze schłodzone-wtedy na pewno są zwarte, no ale to w domu tak może być, w pracy były w temp. pokojowej ale też nie były za miękkie, nie rozwalały się.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Zrobiłam i ja!Pyszne!Uczciłam swój sukces przy chudnięciu,hehe,ale było warto!Zamiast digestive(z braku w sklepie) użyłam ciastek owsianych(złoty kłos),jak dla mnie,rewelacja!Ta chrupkośc!No i smak gorzkiej czekolady na wierzchu cudnie komponował się ze słodkością kajmaku.Nie jest tak słodkie jakby się zdawało.Wrzuciłam też trochę orzechów laskowych.Myślę,że zrobię na święta jako mazurek.Dzięki za przepis.
cvety.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Tak,to te!Poleciałam przed chwilą i sprawdziłam w koszu opakowanie...Nie celowo wprowadziłam w błąd,przepraszam.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Dobre pytanie- wiozłam to 30 minut w średniociepłym samochodzie i było ok. Upału raczej nie lubi i samo w sobie jest dość miękkie, więc potrzebuje sztywnego opakowania.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Sini, jaka minimalna grubosc spodu jest dopuszczalna ? Bo to pewnie delikatna 'konstrukcja' sie zrobi takiego spodu prawda, inna niz klasyczne kruche. Ciasto ma 'robic' za mazurek
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
No nic. Odpowiedzi nie bylo, ale postapilam zgodnie z waga ciastek i wymiarami foremki. Ledwo starczylo, wiec jak dla mnie OK. Teraz jednak wydaje mi sie, ze jedna puszka mleka, to malo. Juz czuje, ze nie bede miala tak wysokiej warstwy kajmaku
icon_frown.gif
Nie mam w tej chwili pod reka drugiej puszki mleka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,348
1,426
113
Carmel @ 21 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=678745spód mi się nie udał
cry_1.gif
Nie płacz, jestem z Tobą. Ja skusiłam się na zamienienie części ciastek dagestive na owsiane i kruszy się jak ch....a.
dump.gif
dump.gif
dump.gif
Walę się w łeb już od paru godzin, jak mogłam akurat na święta robić eksperymenty. Spody z dagestive wychodzą mi zawsze idealne. Ale, nic to, wykruszy się spód i zostanie sam karmel z czekoladą.
icon_mrgreen.gif