Millionaire's Shortbread

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
U mnie też z przygodami.
Spód piekłam wczoraj, z Digestive, więc chyba będzie w porządku, ale gotowy kajmak to wg mnie nieporozumienie, zwłaszcza, że mąż przez pomyłkę kupił kakaowy ( o czym sie przekonałam dopiero otwierając puszkę). Z tego wszystkiego spartoliłam dekorację i jestem na siebie zła...
Chyba jutro zrobię normalny kajmak, bo panowie będą zawiedzeni...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Jotha, w zasadzie jedna puszka powinna wystarczyć, ale od następnego razu będę używać formy 23x23

Joanno, czyjej produkcji to mleko? Widziałam takie kakaowe z Gostynia i mam zamiar je nabyć. Nie warto?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113
Z Gostynia właśnie.
Dla mnie wiadomo, dużo za słodkie, a jutro zapytam panów o opinię.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
To czekam
anbetung.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Zrobilam mini mazurki na prezenty dla przyjaciol. Troche je "podskubalam" podczas pakowania. Pyszne sa. Slodkie jak cholercia, ale pycha. W kilku przypadkach, kajmak wymieszalam z grubo pokrojonymi orzechami wloskimi, co uwazam za calkiem niezly pomysl
icon_smile.gif

Dziekuje Sini za przepis
cvety.gif
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
inga_xx @ 22 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=678928Zrobilam mini mazurki na prezenty dla przyjaciol. Troche je "podskubalam" podczas pakowania. Pyszne sa. Slodkie jak cholercia, ale pycha. W kilku przypadkach, kajmak wymieszalam z grubo pokrojonymi orzechami wloskimi, co uwazam za calkiem niezly pomysl
icon_smile.gif

Dziekuje Sini za przepis
cvety.gif
ja mieszalam z arachidowymi. i pieklam na kruchym spodzie, tyle,ze do ciasta dlama pol na pol cukier brazowy i muscavado. wyszlo pysznie:)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,389
3,674
113

Załączniki

  • mazurek_z_kakaowym_kajmakiem.jpg
    mazurek_z_kakaowym_kajmakiem.jpg
    26.8 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zdjecia przekroju nie chwilowo nie mam. Calosc wygladala mniej wiecej tak.
milionare.jpg


Wrazenia smakowe jak najbardziej pozytywne. Troche sypal mi sie brzeg, tzn okruszal, ale fajnie smakowo sie komponowal z kajmakiem i gorzka czekolada. Nastepnym razem zrobie jednak w mniejszej formie, albo podwoje ilosc skladnikow.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Joanno, najlepsze wieści z możliwych. Robię dla mojego Czh z czekoladowym spodem i czekoladowym kajmakiem. Ale dla niego nie istniej pojęcie zbyt słodkich słodyczy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Alga

Member
Paź 4, 2005
62
0
0
Zrobiłam z myślą o mężu, a teraz przyłapałam się na myśli, że największą ochotę w tej chwili mam właśnie na mały kawałek. Niestety już nie ma.
Moja wersja to spód z digestive + 2 łyżki kakao, a do kajmaku dodałam słone orzeszki ziemne. Mniam!
lizak.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Tez zrobilam na pieczonym spodzie, bo zawalilam spod z ciastek.
Herbatniki wymieszalam z paroma krakersami, bo juz nie mialam wiecej herbatnikow i okropnie mi sie calosc kruszyla.
Zagniotlam wiec kruche ciasto z przepisu Graz i wyszlo super!
Bardzo smaczne, tylko ze wyszlo tak malo
icon_mrgreen.gif
Nastepnym razem zrobie z podwojnej ilosci i w wiekszej formie.
Bardzo nam smakowalo. Myslalam, ze bedzie dla mnie za slodkie, ale jednak nie bylo tak zle. Mniam
icon_biggrin.gif

A Mezowi, to juz w ogole podpasowalo. Bardzo lubi lyzeczka wyjadac z puszki takie mleko, wiec z ciasta bardzo sie ucieszyl
icon_mrgreen.gif


Czekolady nie rozpuszczalam, tylko starlam na tarce i tak posypalam.
Swietnie wyszlo.
mniam.gif

Sini- Bardzo dziekuje
cvety.gif
anbetung.gif


milioner.JPG
 

Załączniki

  • milioner.JPG
    milioner.JPG
    65.4 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Cariko, bardzo się cieszę, że smakowało.
Następnym razem do masy na spód dodaj łyżkę, dwie mleka albo stopionego masła. Powinno zacząć się lepić. Imho lepiej spód podpiec niż chłodzić- jest nieco bardziej zwarty
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Sinistra @ 28 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=681136Cariko, bardzo się cieszę, że smakowało.
Następnym razem do masy na spód dodaj łyżkę, dwie mleka albo stopionego masła. Powinno zacząć się lepić. Imho lepiej spód podpiec niż chłodzić- jest nieco bardziej zwarty
Sini, i widzisz, jaka jestem "sierota"?
ugly_08.gif

Napisalam, ze sie kruszylo, ale nie napisalam, ze kruszylo sie po upieczeniu
icon_redface.gif

Wiem, ze zrobilam blad, dodajac krakersow, to wlasnie je winie za niepowodzenie.
Sama masa ("dziwnym trafem"
icon_wink.gif
) byla dosc "ladna" i spokojnie dalo sie wylepic foremke,
ale po upieczeniu- i na drugi dzien, nie szlo jej ruszyc, bo zamieniala sie w kruszynki.

JotHa @ 28 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=681247Caritko, bardzo mi sie podoba efekt ze starta czekolada.
I smakowo bardzo fajnie komponowaly sie te wiorki z caloscia. Takie jakies delikatne mi sie wydawalo.
Jedyny "minus" startej czekolady byl taki, ze jak sie kroilo ciasto, to wiorki spadaly (?) zapadaly sie razem z nozem.
To znaczy te przy nozu.- Ale tak na prawde dla mnie to nie byl problem, bo calosc byla super i kto by sie stresowal spadajacymi wiorkami
icon_mrgreen.gif
.
Nastepnym razem ( chyba juz jutro
fiesgrins.gif
) zrobie powtorke ze starta czekolada i porzadnymi ciastkami
icon_mrgreen.gif

Aha- i przeszlo mi przez mysl, ze rownie smaczne byloby, wierzch posypac gorzkim kakao.
Chcialam sprobowac, ale zapomnialam i wzielam sie za czekolade.
Z kakao zrobie kiedys.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Caritko, u mnie tez sie kruszyl spod z ciastek. Byl pieczony i zalany masa kajmakowa po ostudzeniu. widac taki urok tego spodu. Pewnie zalezy to od ciastek.
Jaki konkretnie spod pieklas ? Gdzie, przy jakim ciescie jest ten spod Graz ?
icon_wink.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Wydaje mi sie, ze moze szloby ten moj spod zalac masa, ale mialam juz problem, zeby przelozyc go na talerz, bo sie rozsypywalo.
Zostawilam do ostygniecia i dopiero na drugi dzien probowalam przelozyc i tez nie za bardzo szlo, bo sie rozwalalo.
A o krojeniu raczej wcale mowy nie bylo! Musielibysmy je wyjadac lyzeczka
icon_mrgreen.gif

Ja zwalam na te krakersy, -
gruebel_2.gif
lub faktycznie za miekkie (?) herbatniki. Czort wie
icon_mrgreen.gif

Moze, jak tak bardzo by sie nie kruszylo, to pewnie wlalabym ta mase, ale mowie Wam- spod, po lekkim ruszeniu wygladal tak,
jakby ktos po nim "dziabal widelcem" -same kruszynki
icon_mrgreen.gif

Zawalilam z tymi krakersami. Nie wiem, co mnie podkusilo
dump.gif


A tutaj jest przepis od Graz https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=4202&hl=