Muffiny jogurtowe

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
3/4 dziury - to ok. 2 łyżki
icon_mrgreen.gif
 

pawjaro

Member
Lip 29, 2007
9
0
0
Właśnie piekę!
Użyłem jogurtu jogobella "szarlotka" z kawałkami jabłek, rodzynkami i cynamonem - dodatkowo do ciasta dosypałem cynamonu, żeby podkreślić smak. Zobaczymy co z tego będzie =).

10 minut później:
-Jak na razie ładnie wyrosły... chyba nawet za ładnie, bo niektóre się ze sobą "spotkały"!!
Z tym nakładaniem do foremek to jest różnie! Jak nałożę do 3/4 foremki, to mi rosną tak do końca foremki, z reguły nakładam do pełna, wtedy rosną takie fajne grzybki i wyglądają jak muffinki, ale dzisiaj chyba przesadziłem z proszkiem do pieczenia =).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

pawjaro

Member
Lip 29, 2007
9
0
0
Wyszły pyszne!!
mniam.gif

Delikatne i puszyste z cynamonową nutą... i chrupiącą skorupką na wierzchu...

Zaraz zabieram się za gofry!! =)
mniam.gif
 

pawjaro

Member
Lip 29, 2007
9
0
0
Witam!
Jeżeli chodzi o jogurtowe muffinki to już experymentowałem z ananasowymi, bananowymi - które choć smaczne, były mało wyraziste... smak pieczonego jabłka (chyba moje ulubione) da się podkreślić przyprawą do szarlotki bądź cynamonem, ostatnio upiekłem również muffinki z jogurtem truskawkowo-poziomkowym jogobella =) i te też stały się moimi ulubionymi. w całym domu pachniało poziomkami a i muffinki pięknie pachniały i smakowały... zaraz po wyjęciu z piekarnika zjałem 5 gorących babeczek... a zazwyczaj zjadam 2!! miały trochę inny koloryt (ciasto było różowe) wiec po uieczeniu wyglądało dziwnie, ale smakowało wybornie... właśnie piekę 2 porcje o smaku pieczonego jabłka!! =)

Pozdrawiam
 

spider523

Member
Lis 11, 2007
110
0
0
W końcu kupiłam forme do muffinków. Te właśnie idą na pierwszy ogień
icon_smile.gif

Siedzą teraz w piekarniku - robię z Bakomy z owoców leśnych. Zapach jest obłędny.....
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Bardzo się cieszę, że muffinki smakują
icon_mrgreen.gif
 

spider523

Member
Lis 11, 2007
110
0
0

Załączniki

  • SNV38825.JPG
    SNV38825.JPG
    161.4 KB · Wyświetleń: 0
  • SNV38827.JPG
    SNV38827.JPG
    150.9 KB · Wyświetleń: 0

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Oj jakie zdjęcia
icon_eek.gif
daj jedną, co?
anbetung.gif
 

dory2

Member
Paź 6, 2007
46
0
0
Dziewczyny, piekłam te muffiny dużo dłużej niż w przepisie, a nawet mi się nie przypiekły ! W środku są bardzo mokre, zastanawiam sie właśnie czy są niedopieczone bo się mi (pewnie przez te suche muffiny które zwykle robie) je aż dziwnie je. W smaku są nawet ok. Na wszelki wypadek po ok 40 minutach wyłączyłam piekarnik i zostawiam je w nim na cała noc. Myślicie że takie "blade" też są już ok ??
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
one są raczej z tych wilgotnych
icon_wink.gif
 

dory2

Member
Paź 6, 2007
46
0
0
Chyba jednak mi nie wyszły, ale ja się tak łatwo nie poddaję, następnym razem trochę zmniejsze ilośc jogurtu i będę próbowac dalej. Bo z tego co spróbowałam (a troszkę spróbowałam :D) to w smaku pyszne :D
Dzięki za przepis !
 

spider523

Member
Lis 11, 2007
110
0
0
dory2 @ 28 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=743883Dziewczyny, piekłam te muffiny dużo dłużej niż w przepisie, a nawet mi się nie przypiekły ! W środku są bardzo mokre, zastanawiam sie właśnie czy są niedopieczone bo się mi (pewnie przez te suche muffiny które zwykle robie) je aż dziwnie je. W smaku są nawet ok. Na wszelki wypadek po ok 40 minutach wyłączyłam piekarnik i zostawiam je w nim na cała noc. Myślicie że takie "blade" też są już ok ??
To wszystko zależy od piekarnika - mój ma chyba tyle lat co ja (czyli niemało hehe) i wszystko muszę piec nie według przepisu, ale jak ja to mówię - "na czuja" - muffiny piekę ok. 30-40 minut i przeważnie też są blade - jak chce je przyrumienić to zaczynają się przypalać od spodu (to jest właśnie urok tego mojego ustojstwa)
A w środku faktycznie są bardzo wilgotne - możesz mieć wrażenie niedopieczenia, ale wydaje mi się, że właśnie tak ma być
icon_smile.gif
Jak troszkę postoją i przestygną to wrażenie mija
icon_smile.gif
 

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
upieklam i moge potwierdzic, ze sa pyszne mieciutki i soczyste. Zrobilam na "czystym jogurcie" i do czesci dodalam troszke owocow, a do reszty siekana czekolade.
 

truska

Member
Wrz 17, 2007
26
0
0
Nie zdążyłam cyknąć fotki. Zniknęły szybciej niż wyciągnęłam aparat
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: