Muffiny z owocami

Kaya

Member
Sie 4, 2008
6
0
0
Bajaderko, Twoje przepisy są rewelacyjne!
icon_smile.gif


Mam takie małe pytanko. Jaka jest zasada robienia proporcji co do np. mleka/maślanki/jogurtu? Chodzi mi o to, że w Twoich przepisach na muffinki stosujesz rózne proporcje (raz pół szklanki mleka, raz szklanka maślanki). Czy to zależy od dodatków, które dodaje się do ciasta (suche orzechy a mokre owoce)?

Jaki jest Twój ulubiony sposób przyrządzania podstawowego ciasta na muffinki?

A i jeszcze czy jest różnica, gdy piecze się je "góra-dół" a na termoobiegu?

Dziękuję z góry za odpowiedzi :*
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Chciałabym upiec te muffinki z malinami, czy można dodać do nich pół tabliczki białej, posiekanej w kostkę czekolady? I maliny można dodać do ciasta zamrożone czy uprzednio je rozmrozić?
gruebel_2.gif
 

Bellefleur

Member
Cze 8, 2009
99
0
0
margarett @ 13 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=873260Chciałabym upiec te muffinki z malinami, czy można dodać do nich pół tabliczki białej, posiekanej w kostkę czekolady? I maliny można dodać do ciasta zamrożone czy uprzednio je rozmrozić?
gruebel_2.gif
Czekolada - tak, ale drobno posiekana, maliny - jak najbardziej, najlepiej swieze, teraz mamy sezon malinowy, z mrozonymi bym nie ryzykowala. Wedlug mnie te muffinki najlepiej wychodza ze swiezutkich owocow.
icon_mrgreen.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Już upieczone, ale dziękuję
icon_smile.gif
dałam mrożone maliny, bo tylko takie miałam i teraz wiem że napewno lepsze byłyby świeże (puściły mi troche sok i kolor wyszedł taki fioletowo-szary kolor ciasta
dump.gif
, tak sie zastanawiam że może trzeba było dodać je do ciasta na końcu i leciutko wymieszać ) , zamiast orzechów wrzuciłam posiekaną białą czekoladę waniliową i wyszły dobre w smaku mimo wszystko
icon_mrgreen.gif
 

missnervosa

Member
Maj 15, 2009
23
0
0
DSC_0011.JPG
dziekuje za przepis!!! smakowaly
 

Załączniki

  • DSC_0006.JPG
    DSC_0006.JPG
    3.9 MB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0011.JPG
    DSC_0011.JPG
    3.9 MB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
A co to takie piękne na górze muffinek siedzi?
widzę, ze motyle ale nie wiem z czego zrobione
icon_razz.gif

Osioł się w muffinach fajnie zamaskował
icon_lol.gif