Mufiny czekoladowo-wiśniowe Nigelli

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Pawjaro, masa nie może być gorąca ale może być ciepła
icon_smile.gif
myślę, że podczas ucierania i po dodaniu dżemu sama z siebie wystygnie na tyle, że jajka się nie zetną.
icon_smile.gif
 

pawjaro

Member
Lip 29, 2007
9
0
0
Buuuu!
Właśnie upiekłem... z przepisu wyszło mi ciasta na dwie porcje...
Na początku ciasto ładnie wyrosło... ale ponieważ mój piekarnik jest stary i przypala postanowiłem otworzyć go i sprawdzić tak w 20 min pieczenia... i to był mój błąd
dump.gif
muffinki mi opadły i się rozeszły po całej blasze... zakalec się nie zrobił, a muffinki smakują super, tylko tak nie wyglądają...
cry_1.gif

Ale może następne będą lepsze...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

pawjaro

Member
Lip 29, 2007
9
0
0
No właśnie...
gruebel_2.gif
wyszło mi na dwie porcje... czyli na 2 x 12 sztuk. Gdybym dał na jedną porcję to nie napełnił bym foremek do 3/4 wysokości a przepełnił bym je... robiłem wg przepisu. Jakoś w środę lub piątek podejmę kolejną próbę...
Peesik: druga porcja już tak nie wyrosła i nie była taka puszysta, pewnie dlatego, że odstała swoje zanim ta pierwsza porcja się upiekła... ale muffinki smakują i już prawie ślad po nich nie pozostał... Jak kolejne będą ładne, to zamieszczę zdjęcia...
Pzdr
icon_wink.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
pawjaro @ 30 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=551028Witam.
anbetung.gif
cvety.gif

Jestem tu pierwszy raz, dzisiaj dostałem blachę do muffinek i czekoladowo-wiśniowe będą pierwszymi jakie zrobię.
Mam tylko pytanie, czy nie trzeba poczekać aż masa (masło - czekolada) przestygną zanim dodamy jajka?? czy jaja się nie zetną??
Pzdr
Tak jak Paulinka pisała, masa może być lekko ciepła. Ja zawsze na początku topię masło a potem dopiero przygotowuję resztę składników i w tym czasie masa się studzi w zimnej wodzie. Ale nigdy nie czekam aż będzie zupełnie zimna.
 

pawjaro

Member
Lip 29, 2007
9
0
0
Udało się
daumen.gif

Upiekłem dzisiaj rano... tak nie miałem co robić w niedzielę o 6 rano...
Masło z czekoladą rozpuściłem w kuchence mikrofalowej (tak robiła Nigella Lawson) i zamiast dżemu dałem wiśnie z konfitur, bo akurat miałem pod ręką...
Troszkę się niektóre przypaliły, ale to dlatego że piekarnik jest starszy ode mnie... i mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda mi się go wymienić... wtedy to dopiero będzie się działo...
icon_mrgreen.gif

Kremu nie robiłem...
Pozdrawiam!

muffinka.jpg

muffinki.jpg
 

Załączniki

  • muffinka.jpg
    muffinka.jpg
    79.8 KB · Wyświetleń: 10
  • muffinki.jpg
    muffinki.jpg
    76.5 KB · Wyświetleń: 10

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Wlasnie konczymy z podwojnej porcji:

zamiast dzemu-posiekane sliwki w syropie, z warstwa kremu waniliowego, w duzych amerykanskich foremkach


IMG_0769.jpg

IMG_0761.jpg


NIE MA DLA MNIE LEPSZEGO PRZEPISU NA MUFFINKI!!!
 

Załączniki

  • IMG_0761.jpg
    IMG_0761.jpg
    78.8 KB · Wyświetleń: 10
  • IMG_0769.jpg
    IMG_0769.jpg
    89.8 KB · Wyświetleń: 10

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Muffiny rewelacja!!
Moje modyfikacje cukier 100g.
Masło ciut mniej niz w przepisie - bo 100g.
Dzem - balam sie ze uzyje niewłaściwego i wyjdzie piekny zakalec, wiec uzylam 200g dzemu plus duza garsc wisni z syropu.

Sa idealne, delikatne, puszyste i wilgotne. I mocno czekoladowe, tak jak lubimy
Dzieki za przepis i pozdrawiam serdecznie
cvety.gif


Aha, mialam maly problem z wyjeciem ich z foremki SILIKONOWEJ
icon_eek.gif
do ktorej rzekomo mialo sie nic nie kleic, nastepnym razem posmaruje je chyba maslem.

mafiny1.jpg

mafiny2.jpg
 

Załączniki

  • mafiny2.jpg
    mafiny2.jpg
    179.3 KB · Wyświetleń: 10
  • mafiny1.jpg
    mafiny1.jpg
    261.8 KB · Wyświetleń: 10

Sylwiana

Member
Sie 30, 2007
4
0
0
Witam!!! Dopiero debiutuję w kuchni i jeszcze nie wszystko rozumiem
icon_rolleyes.gif
. Co dokładnie należy zrobić z tymi jajkami? Ubić mikserem (białko na sztywną pianę a potem dodać żółtko) a może wystarczy, że je roztrzepię widelcem? No i gdzie w Warszawie można kupić papierowe foremki bo obeszłam wszystkie sklepy w okolicy i nic... Będę wdzięczna za pomoc bo wprost uwielbiam połączenie czekolady i wiśni
lecker.gif
. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Siostra_Ducket @ 27 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=569633jakie apetyczne zdjecie
lecker.gif
yoanka @ 27 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=569659Mhmmm
mniam.gif
Pięknie wyglądają
daumen.gif
anbetung.gif



Sylwiana @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572133Witam!!! Dopiero debiutuję w kuchni i jeszcze nie wszystko rozumiem
icon_rolleyes.gif
. Co dokładnie należy zrobić z tymi jajkami? Ubić mikserem (białko na sztywną pianę a potem dodać żółtko) a może wystarczy, że je roztrzepię widelcem? No i gdzie w Warszawie można kupić papierowe foremki bo obeszłam wszystkie sklepy w okolicy i nic... Będę wdzięczna za pomoc bo wprost uwielbiam połączenie czekolady i wiśni
lecker.gif
. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
A masz foremke mufinnowa? Bo same papilotki nie wystarcza...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sylwiana

Member
Sie 30, 2007
4
0
0
aga9999 @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572148
anbetung.gif

A masz foremke mufinnowa? Bo same papilotki nie wystarcza...
Foremkę mam. Teflonową na dwanaście muffinek. Pani w sklepie zapewniała, że nic nie ma prawa się w niej przypalić. Nie przypaliło się, fakt, ale przy wyjmowaniu niektóre się porozpadały. Robiłam cynamonowo - jabłkowe. Pyszne wyszły, ale niestety nie wyglądały najlepiej.
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Sylwiana @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572155Foremkę mam. Teflonową na dwanaście muffinek. Pani w sklepie zapewniała, że nic nie ma prawa się w niej przypalić. Nie przypaliło się, fakt, ale przy wyjmowaniu niektóre się porozpadały. Robiłam cynamonowo - jabłkowe. Pyszne wyszły, ale niestety nie wyglądały najlepiej.
Aha, to faktycznie papilotki. Prawie w kazdym markecie sa..
 

Sylwiana

Member
Sie 30, 2007
4
0
0
aga9999 @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572159Aha, to faktycznie papilotki. Prawie w kazdym markecie sa..
No okazuje się, że nie w każdym (poszukiwania prowadziłam w ursynowskich: MARCPOLU, MOCPOLU i LECLERCU). Ale podobno w REALU i TESCO tak (Dziękuję Joanno
anbetung.gif
). Dzisiaj polowania na papilotki dzień następny. Strzeżcie się
icon_lol.gif
Buziaki dla wszystkich.