Mufiny czekoladowo-wiśniowe Nigelli

Sylwiana

Member
Sie 30, 2007
4
0
0
Joanna @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572141Jajka wystarczy roztrzepać widelcem.
icon_smile.gif

W sprawie papilotek zerknij tutaj:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...&hl=muffiny
i tutaj:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...lotki+warszawie
Dzięki ogromne!!!
bussi.gif

Widocznie Yoanka z roztrzepania napisała, że jajka należy ubić...
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Pyszne muffineczki
icon_mrgreen.gif
Polecam i dziękuję za przepis, kolejne ktore się udały ;) Również darowałam sobie krem, dalam mniej cukru - ok 120g, spekuluję iz jesli robi się bez kremu nalezy dac wlasnie mniej cukru poniewaz ten krem jest dla zlagodzenia i zrownowazenia slodkiego smaku ;) piekłam 22 min, z termoobiegiem + ogrzewanie dolne - jak zawsze
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
a ja sie nie zgadzam- ten krem nie jest dla zlagodzenia czegokolwiek- on jest dopelnieniem- jezeli ktos nie robil z kremem, to chyba nie ma sensu, by wyrazal swoja opienie co do niego? bez kremu to sa CALKIEM inne muffinki...
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
trzkasienka @ 14 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=582745a ja sie nie zgadzam- ten krem nie jest dla zlagodzenia czegokolwiek- on jest dopelnieniem- jezeli ktos nie robil z kremem, to chyba nie ma sensu, by wyrazal swoja opienie co do niego? bez kremu to sa CALKIEM inne muffinki...
Musze sie z Toba zgodzic. Z kremem to inny wymiar tych muffinek.. mniam..
Poza tym robi sie go raz dwa.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
trzkasienka @ 14 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=582745a ja sie nie zgadzam- ten krem nie jest dla zlagodzenia czegokolwiek- on jest dopelnieniem- jezeli ktos nie robil z kremem, to chyba nie ma sensu, by wyrazal swoja opienie co do niego? bez kremu to sa CALKIEM inne muffinki...
aga9999 @ 14 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=582801Musze sie z Toba zgodzic. Z kremem to inny wymiar tych muffinek.. mniam..
Poza tym robi sie go raz dwa.
Ponieważ robiłam je i z kremem i bez, mogę zająć stanowisko
icon_wink.gif
i przychylić się do Waszych opinii.
icon_smile.gif

Z kremem to jest dopiero niebo w gębie!
icon_smile.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
hehe... wlasnie dlatego ze robilam muffinki bez kremu napisalam ze "spekuluję" - prosze mnie nie atakowac
icon_razz.gif
a z kremem napewno kiedys zrobie ;)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Spoko luz, nikt nikogo nie atakuje, każdy ma prawo wyrazić swoją opinię- a że pozytywną w każdym przypadku, to tym lepiej dla wszystkich
icon_wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
Sylwiana @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572166No okazuje się, że nie w każdym (poszukiwania prowadziłam w ursynowskich: MARCPOLU, MOCPOLU i LECLERCU). Ale podobno w REALU i TESCO tak (Dziękuję Joanno
anbetung.gif
). Dzisiaj polowania na papilotki dzień następny. Strzeżcie się
icon_lol.gif
Buziaki dla wszystkich.
No i jak Sylwiano - udało Ci się kupić gdzieś papilotki?
Jeśli nie, mogę Ci podać namiary na hurtownię, ale ostrzegam - jedno opakowanie liczy ...2000 sztuk...
zahnlos.gif

Ale papilotki są naprawdę świetnej jakości i wcale nie wychodzą drogo..
icon_smile.gif
Coś koło 3 groszy za sztukę...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Muiee

Member
Wrz 16, 2007
4
0
0
Witam:) To mój debiut tutaj
icon_smile.gif
nigdy nie byłam dobra jeśli chodzi o pichcenie :| chociaz od czasu do czasu coś mi wyjdzie
icon_razz.gif
ostatnio postanowiłam, że może czyms zainponuje rodzinie i zmienię opinię, że Sylwia nie umie gotowac
icon_razz.gif
zrobiłam muffinki Nigelli wszystko według przepisu, ale niestety w ogóle nie przypominaja muffinek a raczej najzwyklejsze babeczki :| w smaku sa dobre a nawet bardzo smaczne, ale wcale nie wyrosły..
 

Załączniki

  • Muffinka.JPG
    Muffinka.JPG
    76.9 KB · Wyświetleń: 0

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
iwona44 @ 23 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=588791Robiłam już nie raz te mufiny,ale bez kremu,i właśnie odnośnie tego kremu mam pytanie,tłusta śmietana czyli taka z kartonika np.36%,czy z lodówki
icon_question.gif
Hm ja użyłam 30%, może byc więcej % może być troche mniej ale musi być słodka. Czy z lodówki? To chyba nieistotne bo trzeba ją zagotować.
Osobiście to mocno podgrzałam śmietankę, dodałam czekoladę, i rozpuściłam ją w takiej gorącej smietanie, ale nie zagotowalam calosci. Gdyz nie bylo takiej potrzeby. Zrobil sie piękny, gęsty, aksamitny krem.
Pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,388
3,674
113

Załączniki

  • muffiny_czekoladowo___wi_niowe_Nigelli7jpg.jpg
    muffiny_czekoladowo___wi_niowe_Nigelli7jpg.jpg
    30.7 KB · Wyświetleń: 9
  • muffiny_czekoladowo___wi_niowe_Nigelli9jpg.jpg
    muffiny_czekoladowo___wi_niowe_Nigelli9jpg.jpg
    36.6 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator: