Mufiny czekoladowo-wiśniowe Nigelli

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Na niedzielę muffinki:
Obraz_098.jpg

Pyszne są
lecker.gif
 

Załączniki

  • Obraz_098.jpg
    Obraz_098.jpg
    978.1 KB · Wyświetleń: 9

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
Opasko, najlepiej takiej, jaką lubisz.
icon_smile.gif

Dla mnie najlepsza jest gorzka, ale są wielbiciele półsłodkiej i deserowej. Musisz sama wybrać.
icon_smile.gif
 

opaska

Member
Wrz 3, 2007
27
0
0
Dziekuje za odpowiedz
icon_smile.gif
Ja lubie kazda
icon_smile.gif
) w kazdej ilosci
icon_smile.gif
) moje pytanie bylo bardziej nastawione na to, ktora z Waszego bardziej doswiadczonego punktu widzenia najlepiej sie komponuje w tym muffinkach???
icon_smile.gif
) Z tego co zauwazylam to chyba przewaza poglad ze najlepiej uzycz gorzkiej, wiec moze z nia sprobuje, bede piekla je chyba w srode zdam relacje jak wyszly, bo kiedy patrze na zdjecia Waszych to zasliniam monitor
icon_smile.gif
)
Jesli moglabym miec jeszcze jedno pytanie, jesli ktos znajdzie jeszcze odrobine cierpliwosci, to ktore czekolady (mysle o firmie) najlepsze z Waszego doswiadczenia??
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

opaska

Member
Wrz 3, 2007
27
0
0
Dziekuje Wam jestescie wspaniale i niezastapione, wogole dzien w ktorym znalzlam to forum byl poczatkiem mojego kulinarnego swira
icon_smile.gif
) Tez uwazam ze wedel sie popsul, a ze innych gorzkich czekolad nie probowalam stad moje pytanie, zrobie zatem z czekolada Wawel tylko jeszcze nie wiem, czy zwykla gorzka, czy jakas wyzsza zawartoscia kako, 70%, 90% (jakies podpowiedzi??
icon_smile.gif
) Jeszcze raz dziekuje
icon_smile.gif
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
opaska @ 26 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=610795Dziekuje Wam jestescie wspaniale i niezastapione, wogole dzien w ktorym znalzlam to forum byl poczatkiem mojego kulinarnego swira
icon_smile.gif
) Tez uwazam ze wedel sie popsul, a ze innych gorzkich czekolad nie probowalam stad moje pytanie, zrobie zatem z czekolada Wawel tylko jeszcze nie wiem, czy zwykla gorzka, czy jakas wyzsza zawartoscia kako, 70%, 90% (jakies podpowiedzi??
icon_smile.gif
) Jeszcze raz dziekuje
icon_smile.gif
Jak już to radziłabym 70%. Ostatnio kupiłam 90% i nie dałam rady jej zjeść. Do ciasta też bym nie użyła, no chyba że jesteś amatorką gorzkiej
fiesgrins.gif
 

opaska

Member
Wrz 3, 2007
27
0
0
Od momentu kiedy zjadłam pierwszą stałam sie muffinkowym potworem:)) wyszły wspaniałe
icon_smile.gif
a zrobiła z czekolady gorzkiej i mlecznej po 50g stwierdziłam że znajdę taki kompromis i muszę powiedzieć że efekt mnie zadowolił i to bardzo :D
 

Załączniki

  • SP_A0072.jpg
    SP_A0072.jpg
    238 KB · Wyświetleń: 0
  • SP_A0075.jpg
    SP_A0075.jpg
    70.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Olus

Member
Lis 7, 2007
1
0
0
Witam wszystkich Forumowiczów
icon_smile.gif
Jakiś miesiąc temu trafiłam na to forum i po prostu oszalałam na punkcie muffinek
icon_smile.gif
Zwłaszcza, że w Stanach jadłam je kilogramami ;) Mam tylko mały problem... Jak piekłam je pierwszy raz wyszły idealne - wyrosły, upiekły się w środku, po prostu były idealne
mniam.gif
Później piekłam je jeszcze parę razy, ale albo opadały zaraz po upieczeniu albo nie były dopieczone w środku... Zaznaczam, że piekę w tym samym piekarniku, w tej samej formie, w tej samej temperaturze... Może ktoś ma pomysł dlaczego??

PS. Koniecznie róbcie je z polewą!!
 

Mircia

Member
Cze 9, 2007
3
0
0
Superanckie sa te muffinki.
To moje idealne połączenie wiśnia + czekolada. Baaardzo polecam, moja rodzina je uwielbia.
Ostatnio druga partia troszkę mi się za bardzo podpiekła i muffinki przypominały bardziej wiśniowo - czekoladowe skwarki niż smakowite babeczki ... i tak zostały pochłonięte w zastraszającym tempie.
rofl.gif

POLECAM.


muffin.JPG
 

Załączniki

  • muffin.JPG
    muffin.JPG
    1.6 MB · Wyświetleń: 9

Maddy

Member
Lip 26, 2007
13
0
0
Ja niestety nie podzielam opinii moich przedmówczyń. Muffiny w ogóle nie wyrosły i nie wyglądała zatem wcale jak muffiny a latające spodki. STRASZNIE kleiły się do blaszki (natłuszczona i dobra jakościowo) przy wyjmowaniu większość się rozpadła. JEstem strasznie zawiedziona tym przepisem.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
Maddy, przepis jest jak najbardziej w porządku (vide zdjęcia, choćby moje). To raczej Twoje wykonanie zawierało jakieś błędy, które powinnaś teraz wyłapać i wyeliminować.
icon_smile.gif
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Maddy @ 2 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=669657Ja niestety nie podzielam opinii moich przedmówczyń. Muffiny w ogóle nie wyrosły i nie wyglądała zatem wcale jak muffiny a latające spodki. STRASZNIE kleiły się do blaszki (natłuszczona i dobra jakościowo) przy wyjmowaniu większość się rozpadła. JEstem strasznie zawiedziona tym przepisem.
Hej Maddy, przepis jest ok. Wielokrotnie sprawdzony. Ciasto jest rzeczywiście delikatne, dlatego najlepiej piec je w papilotkach.
 

Maddy

Member
Lip 26, 2007
13
0
0
Nie zauważyłam błędów z swoim wykonaniu. Zrobiłam wszystko dokładnie wg. przepisu. Dziękuję za rady, ale drugi raz nie będę ich piec.
 

Arachne

Member
Mar 4, 2008
3
0
0
wypróbowałam ten przepis i muszę stwierdzić że jest świetny, zjadłam tylko 3 muffinki i byłam pełna.
dołączam zdjęcia
PS: To pierwsze muffinki jakie zrobiłam
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • DSC08971.JPG
    DSC08971.JPG
    2.7 MB · Wyświetleń: 0
  • DSC08959.JPG
    DSC08959.JPG
    2.8 MB · Wyświetleń: 0