Rillettes

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie sądzę by starty przeszkadzał, a aromatu się jednak więcej chyba uwolni - i ostrości. Dam jak przykazują
icon_smile.gif

edit
Najgorsze to krojenie, zwłaszcza jak się robi większą porcję, aż mię rąsia zabolała
icon_lol.gif

Ale reszta się sama zrobi
zahnlos.gif

Wrzuciłam wszystkie goździki, i dwa plastry imbiru - jednak
icon_smile.gif
jak nie będzie jakoś szczególnie wyczuwalny to pod koniec dam trochę startego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Zrobiłam w szybkowarze
icon_biggrin.gif

Gotowałam w sumie 3 x po 5 minut czyli od zawrzenia 5 minut i wyłaczałam. Gdy przestygło na tyle aby otworzyć szybkowar, mieszałam, zamykałam i znów gotowałam do momentu wrzenia i jeszcze przez 5 minut.
Całość wyszła doskonale, mięso rozpada się samo, jest mięciutkie, lekko się rozsmarowuje. Niebo w gębie
icon_biggrin.gif

Polecam ten sposób dla oszczędzających energię elektryczną
icon_biggrin.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,717
2,997
113
Świetna wiadomość, Duende.
daumen.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ha, a ja wczoraj gotowałam normalnie w garnku. Kolejny będzie juz w szybkowarze, dzięki Duende!
wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ja melduję że tym razem wyszło jak trzeba. Wody dodałam od początku ciut więcej niż trzeba i dusiłam pod przykryciem cały czas na jeszcze wolniejszym ogniu niż poprzednio - ledwie mrugało.
Nic nie rozgniatałam, trochę się samo rozpadło, a to co się nie rozpadło to się rozsmarowuje pięknie na chlebie jak zastygnięte.
Imbir dodałam ten ścierany również - tak jak i goździków nie wyczuwam go specjalnie, cynamonu też nie czuć - po prostu całość ma bardzo przyjemny zapach i smak. Doprawiłam też trochę bardziej niż poprzednio, dodałam też troszkę papryki i kolor ma leciutko różowany
icon_smile.gif

Pyszne
mniam.gif
 

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Witam. Duende, a czy wody dałaś tyle, ile w przepisie - bo boję się czy to jak na szybkowar nie za mało? no i przyprawy - czy wszystko od razu. Przepraszam, że tak się dopytuje, ale szybkowar mam od niedawna więc rozumiesz
icon_redface.gif
pozdrawiam i dziękuję.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Beata19 @ 11 Nov 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1368000Witam. Duende, a czy wody dałaś tyle, ile w przepisie - bo boję się czy to jak na szybkowar nie za mało? no i przyprawy - czy wszystko od razu. Przepraszam, że tak się dopytuje, ale szybkowar mam od niedawna więc rozumiesz
icon_redface.gif
pozdrawiam i dziękuję.
Dałam dokładnie tyle wody co w przepisie i naprawdę jest ok.
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Dzięki Duende
bussi.gif
zrobiłam w szybkowarze, ale bez wędzonej słoniny (nie było nigdzie) i wyszło pyszne, zwłaszcza ze świeżo upieczonym chlebkiem.
Niestety moje spodnie nie podzielają tego zachwytu, bo zaczęły niebezpiecznie trzeszczeć w biodrach.
Za przepis i inspirację Buko dziękuję .
cvety.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Beata19 @ 11 Nov 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1368000Witam. Duende, a czy wody dałaś tyle, ile w przepisie - bo boję się czy to jak na szybkowar nie za mało? no i przyprawy - czy wszystko od razu. Przepraszam, że tak się dopytuje, ale szybkowar mam od niedawna więc rozumiesz icon_redface.gif pozdrawiam i dziękuję.
Naprawdę przepis Cię tak obrzydza, jak pokazuje to emotikon w Twoim poście?
Zapewniem, że to jest pyszne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Zrobiłam duuużo (x3
icon_mrgreen.gif
) i obdzieliłam teściową, dwie szwagierki i jeszcze w domu zostało. Bardzo wszystkim smakowało i dopytywali czym doprawione. Jak powiedziałam, to niedowierzali
lecker.gif

Buko, dzięki
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Mała_Mi @ 12 Nov 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1368230Naprawdę przepis Cię tak obrzydza, jak pokazuje to emotikon w Twoim poście?
Zapewniem, że to jest pyszne.
Mała _Mi nic mnie nie obrzydza, gdyby tak było to bym się nie dopytywała o sposób zrobienia tego przepisu. A ten emotikon musiałam nacisnąć przez pomyłkę za co wszystkich, których to w jakiś sposób dotknęło przepraszam
cvety.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,717
2,997
113
Cinko, to ja też następne zrobię z imbirem.
icon_smile.gif


Jolan, Helen, Dziewczyny, dziękuję, nie spodziewałam się, że przepis wzbudzi takie zainteresowanie. Wybranie pory zamieszczenia ma duże znaczenie.
icon_lol.gif


O moich gabarytach staram się na razie nie myśleć, jak również o tym, że będę miała pracowitą wiosnę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
duende @ 11 Nov 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1367841Zrobiłam w szybkowarze
icon_biggrin.gif

Gotowałam w sumie 3 x po 5 minut czyli od zawrzenia 5 minut i wyłaczałam. Gdy przestygło na tyle aby otworzyć szybkowar, mieszałam, zamykałam i znów gotowałam do momentu wrzenia i jeszcze przez 5 minut.
Całość wyszła doskonale, mięso rozpada się samo, jest mięciutkie, lekko się rozsmarowuje. Niebo w gębie
icon_biggrin.gif

Polecam ten sposób dla oszczędzających energię elektryczną
icon_biggrin.gif
Zrobiłam dzisiaj tak jak Ty w szybkowarze. To fakt,że szybko, tyle tylko,że kawałki słoniny mało się wytopiły, więc je "potraktowałam"ubijakiem do ziemniaków,ale i tak super. Pozdrawiam
wink.gif
 

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Mąż robił powtórkę - tym razem na bazie mięsa z kaczki - wyszło podobno super. Piszę podobno, bo mnie akurat nie było, a czego nie zjadł, to rozdał
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
I bardzo słusznie, poser, rób koniecznie, bo warto
daumen.gif
 

kakarzynka

Member
Lis 22, 2005
86
0
0
Buko!
cvety.gif


Przekazuję serdeczne podziękowania za ten przepis od całego stada zachwyconych konsumentów
ccgb.gif

To jest przepyszne. Wszystko zrobiłam dokładnie jak w przepisie, dodałam tylko sporo ostrej papryki i dwa ząbki czosnku, bo musiałam.
Nie umiem się powstrzymać przed dodawaniem czosnku do mięsa, zwłaszcza jak występuje w duecie z imbirem.
Wspaniale się rozpadło, smak jest niesamowity, znikło prawie całe i jest do obowiązkowej powtórki z podwójnej porcji,zastanawiam się tylko czy nie fajnie tam by pasowało mięso z golonki, ona się z natury przecież tak rozpada.