Sernik odchudzony, odtłuszczony, odcukrzony

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Jutro go piekę i nie ma to - tamto. Dawno już bym go upiekł, gdyby nie to że trzeba zmielić ser. Odwykłam od tego bo kupuje taki już zmielony albo wręcz w wiaderku a ten jest w kostce i chyba jednak bez maszynki do mielenia się nie obejdzie. Chyba żeby żyrafka wystarczyła? Ilonko Ty go mielisz?
Ashiro podaj może tę gotowaną wersję, napewno sie przyda a i zdjęcie chętnie zobaczymy. Taki serowy pudding to fajny pomysł.
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
wrzuciłam do garnka kostkę (250g) twarogu, na to sypnęłam fruktozy na oko do smaku i chlupnęłam mlekiem
i podgrzewałam mieszając do gotowania. gdy powstała w miarę jednolita masa wbiłam jajko i znów doprowadziłam do wrzenia. w drugiej 'chlupce' mleka rozrobiłam 2 łyżki budyniu i dodałam do wrzącej masy. całość wylałam na zmielone z ciemnym kakao otręby i z wierzchu posypałam tym samym.
a czy zdjęcie to dobry pomysł to nie wiem... za pięknie to nie wygląda ;) ale zobaczymy jutro
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Samanta, ser można żyrafą albo jeszcze lepiej przetrzeć raz przez sito (o niebo lepszy jest sernik z takiego przetartego niż ze zmielonego).
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Spróbuję z żyrafką, bo z tym przecieraniem przez sitko to jakoś nie mam ochoty- chyba więcej rozmażę niż przetrę
icon_mrgreen.gif

Ashiro - a właśnie przydałoby się zdjęcie, dlaczego nie? Jak tak czytam, to chyba szybko, łatwo i smacznie?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Nie doczekałam się zdjęcia Ashiry ale upiekłam swój. Oczywiście zmiany były: dodałam żółtka, zamiast cukru słodzik, część budyniu zastąpiłam mąką kukurydzianą. Całą zabawę załatwiłam żyrafką - poszło migiem. Piekłam z 2 kostek sera "Zielona Łąka" z Biedronki, w tortownicy 24 cm. Następnym razem upiekę go w kamionkowym naczyniu do zapiekania. Wyrósł bardzo wysoko, potem sporo opadł ale nie jest niski jak na sernik bez spodu. Jest lekki jak pianka, puszysty i pyszny. Mąż który nie jest na diecie posypał go sobie cukrem pudrem i bardzo mu smakował. Napewno ten właśnie sernik upiekę sobie na święta!
Ilonko, bardzo Ci dziękuję za ten przepis
bussi.gif

sernik_odchudzony__Protal.JPG
 

Załączniki

  • sernik_odchudzony__Protal.JPG
    sernik_odchudzony__Protal.JPG
    98.5 KB · Wyświetleń: 4

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ashira @ 12 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=955217w koncu udało mi się zrobić jako gotowany ;)
To super, że można go też na gotowany przerobić
icon_mrgreen.gif
musze kiedyś spróbować
icon_exclaim.gif


samanta @ 12 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=955220Chyba żeby żyrafka wystarczyła? Ilonko Ty go mielisz?
Tak, żyrafą traktuje twaróg ale widze, że sobie juz poraziłaś
daumen.gif
(nie siedziałam od piątku przy kompie dlatemu nie odpisałam
icon_frown.gif
)

samanta @ 13 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=955402Ilonko, bardzo Ci dziękuję za ten przepis
bussi.gif
To ja się cieszę, że smakuje
banana.gif

bussi.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Bardzo nam smakował . Nie sądziłam że z chudego sera może wyjść tak delikatny i pyszny serniczek. W sumie to go od początku do końca zrobiłam przy pomocy żyrafki: wszystko oprócz białek wrzuciłam do jednej miski, wsadziłam żyrafkę z końcówką miksującą. Białka w drugiej misce też ubiłam żyrafką, tylko zmieniłam końcówkę na tę miotełkę do ubijania.
Oczywiście sernika już nie ma ale zamierzam go piec częściej , a na święta z całą pewnością upiekę go dla siebie - bo dla rodzinki ten co zawsze.
Bardzo jestem ciekawa wersji Ashiry, może pokaże zdjęcia?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
Ashira @ 12 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=955225wrzuciłam do garnka kostkę (250g) twarogu, na to sypnęłam fruktozy na oko do smaku i chlupnęłam mlekiem
i podgrzewałam mieszając do gotowania. gdy powstała w miarę jednolita masa wbiłam jajko i znów doprowadziłam do wrzenia. w drugiej 'chlupce' mleka rozrobiłam 2 łyżki budyniu i dodałam do wrzącej masy. całość wylałam na zmielone z ciemnym kakao otręby i z wierzchu posypałam tym samym.
a czy zdjęcie to dobry pomysł to nie wiem... za pięknie to nie wygląda ;) ale zobaczymy jutro
już napisałam ;) chyba że jeszcze coś objaśnić? ;)
otręby z kakao pod sernikiem bardzo fajnie namokły przez noc, i ogólnie sernik był taki 'kremusiowy' na spodzie;)

dodam jeszcze, że łyżki budyniu były dość kopiaste
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Malzonek zazyczyl sobie na jutro powtorke lekkiego serniczka.
Tylko - zaznaczyl - nie zapomnij o cukrze - jak ostatnio !!!
no_shakinghead.gif
no przeciez dosyc slodki byl (dla mnie
icon_mrgreen.gif
) ale moj chlop lubi baaaardzo slodkie desery.
Coz Pan kaze Sluga musi...
zahnlos.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Uprzejmie donosze, ze serniczek znowu wyszedl bosski.
Strasznie sie rano spieszylam, bo jednoczesnie robilam chleb z podwojnej porcji, obiad (tez z cc makaron z brokulami i tunczykiem) no i jeszcze ten sernik.
Serka ziarnistego chudego (400g)nie mielilam tylko wrzucilam do blendera razem z jogurtem (150g naturalnego i 300g jogurtu waniliowego) i w rezultacie otrzymalam produkt o konsystencji rzadkiej maslanki. Wogole tym sie nie przejelam, dodalam na zapas ekstra 1,5 lyzki maki i lyzke budyniu (razem bylo 4,5lyzki maki pszennej, 3 lyzki ziemniaczanej i lyzka budyniu) + cztery ubite bialka i wszystko scielo sie jak ta lala. Ostatnio sernik wyszedl bardzo wilgotny (az mi sie marmurowa patera odparzyla) totez tym razem zrobilam mu spod z pokruszonych herbatnikow ugniecionych z 2 lyzkami margaryny, zeby nie wyplynely na wierzch (toz w koncu nie zabije mnie taka ilosc tluszczyku).
Doslodzilam cukrem waniliowym i lukrem rumowym, ktory mi zostal po lukrowaniu jagodzianek.
Przepyszny.
Ten przepis jest genialny, mozna go modyfikowac, dodawac mniej lub wiecej jogurtu lub sera i zawsze sie udaje.
Smakuje jak tradycyjny sernik z ta roznica, ze nie jest po nim tak okropnie ciezko na zoladku jak po zwyklym serniku.
Ilona wielkie dzieki za przepis!!!
knuddelz.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Lemoni

Member
Paź 18, 2008
75
0
0
Znowu robię, trzymajcie kciuki! Boję się bo mam do dyspozycji albo malutki, mocno grzejący piekarniczek albo normalny ale popsuty i słabo grzejący. Ostatnio nie wyszedł mi zbytnio w tym małym, teraz robię w dużym. Tym razem nie dodaję rodzynek, bo nie mam (nienawidzę ich w cieście ale dodaję dla smaku a potem wydłubuję 
rofl.gif
)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Na rodzynki chętnie wpadne
icon_mrgreen.gif

Jak poszło
icon_question.gif