Tiramisu'

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
nigdy nie uzywam jajek do do tego deseru- nie potrafilabym go przelknac.. i nie wydaje mi sie , by tracil wiele na smaku zakladajac, ze w miejscach gdzie bylam nim czestowana osoby trzymaly sie przepisu...
icon_smile.gif
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
pycha, zrobiłam je na walentynki
icon_biggrin.gif
 

Załączniki

  • IMG_2221_tiramisu.jpg
    IMG_2221_tiramisu.jpg
    20.7 KB · Wyświetleń: 0

lulu

Member
Wrz 17, 2006
48
0
0
świeże mascarpone mają w delikatesach np. bomi albo supermarketach typu carrefour. odradzam kupno go na bazarze i w miejscach, co do których nie ma się pewności, że chłodnie pracują także w nocy. mascarpone ma 80% tłuszczu i zatrucie nim jest bardzo niebezpieczne.

najlepsze mascarpone robi Zanetti i Epiu - koszt to ok. 8-10 zł. nie polecam tańszego, polskiego. tiramisu wykonane na jego bazie pozostawia wiele do życzenia.

do kawy, w której maczam biszkopty, dodaję ginu, brandy lub whisky, kunsztowne połączenie słodyczy i goryczki obłędnie działa na kubki smakowe! :)

i jeszcze jedno. prawdziwe tiramisu robi się bez białek - te można wykorzystać przy pieczeniu bez.
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
lulu @ 24 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=400837świeże mascarpone mają w delikatesach np. bomi albo supermarketach typu carrefour. odradzam kupno go na bazarze i w miejscach, co do których nie ma się pewności, że chłodnie pracują także w nocy. mascarpone ma 80% tłuszczu i zatrucie nim jest bardzo niebezpieczne.

najlepsze mascarpone robi Zanetti i Epiu - koszt to ok. 8-10 zł. nie polecam tańszego, polskiego. tiramisu wykonane na jego bazie pozostawia wiele do życzenia.

do kawy, w której maczam biszkopty, dodaję ginu, brandy lub whisky, kunsztowne połączenie słodyczy i goryczki obłędnie działa na kubki smakowe!
icon_smile.gif


i jeszcze jedno. prawdziwe tiramisu robi się bez białek - te można wykorzystać przy pieczeniu bez.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lulu

Member
Wrz 17, 2006
48
0
0
goole nie zawsze mówi prawdę :)
myślę, że jednak zaufam właścicielce firmy importującej włoskie żarcie, która pół życia spędziła w italii i tiramisu będę robić bez białek :)
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
lulu @ 3 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=405760goole nie zawsze mówi prawdę
icon_smile.gif

myślę, że jednak zaufam właścicielce firmy importującej włoskie żarcie, która pół życia spędziła w italii i tiramisu będę robić bez białek
icon_smile.gif
A co ty na to, że Marghe też spędziła?
fiesgrins.gif

A tak w ogóle to tarzam sie w pyle i posypuję głowę, że nie dałam jeszcze recenzji- tiramisu wg tego przepisu robię od 2 lat, przepis miałam jeszcze z FK i kocham, kocham je nad życie!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
icon_wink.gif
Lis @ 3 Dec 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=405762A co ty na to, że Marghe też spędziła?
fiesgrins.gif

A tak w ogóle to tarzam sie w pyle i posypuję głowę, że nie dałam jeszcze recenzji- tiramisu wg tego przepisu robię od 2 lat, przepis miałam jeszcze z FK i kocham, kocham je nad życie!
icon_mrgreen.gif

ano marghe też spędziła i swoje wie
icon_wink.gif


Mam Ci wysłąć ksiązki z włoskimi przepisami, skoro google nie wystarczą?

Jak wygląda przepis Anny Olson?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lulu

Member
Wrz 17, 2006
48
0
0
nie, dziękuję. mimo wszystko będę się trzymać otrzymanego wcześniej przepisu, szczególnie że tiramisu wychodzi bezkonkurencyjne.

a dzięki google można znaleźć perełki, gdzie do tego deseru używa się nawet herbaty i to nie świadczy o ich poprawności.
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Lulu, masz prawo robić Tiramisu' jak tylko chcesz, ale prosze nie pisz, że prawdziwe Tiramisu' robi się bez białek, bo nie masz racji. Tak jak mówiłam są różne szkoły...
Trudno skomentować to co piszesz o googlach. Ksiązkom też nie wierzysz?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
No i pierwotnie prawdziwe tiramisu bazowało na ricottcie
icon_mrgreen.gif
Ale sławę i uznanie dobiero zyskało na mascarpone
icon_wink.gif


A na marginesie - kiedys widziałam jak Puchatek dodawał do tiramisu prażone wiórka kokosowe - ktos próbował?
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0

anno4

Member
Lis 24, 2006
26
0
0
Dziewczyny co jak co ale dla mnie Tiramisu nie istnieje bez białek a juz na pewno nie bez żółtek (robie z 5 jaj). Tiramisu jest moim ulubionym desrerem i zawsze gdy jest w restauracji to go zamawiam, choć jestem dośc wymagająca co do tego deseru i było na prawde mało miejesc gdzie zjadłam dobre tiramisu, ale oczywiście szanuje,ze każda z nas lubi różne rzeczy i dzięki temu tez różne rzeczy mogą różnie smakować
icon_smile.gif
Jeśli chodzi o alkohol to ja po wielu próbach najbardziej lubie CINTREAU i odrobine kahlua - oba nie zakłucaja smaku ponieważ kahlua podkreśla aromat kawy a likier pomarańczowy dodaję całości ostatecznego szlifu.
Latem spróbowałam z moją nalewką wiśniową , wtedy dodatkowo naśaczoną warstw biszkoptów posypałam wiśniami z nalewki i wyszło SUUUPER choc to z pewnościa juz wariacja na temat Tiramisu ale uwieżcie mi że warto
icon_smile.gif

Sprawdziłam rózne serki i według mnie najlepsze jest GALBANI a likier wlewam do kawy tak zeby biszkopty przeszły aromatem

POZDRAWIAM CIEPŁO
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: