Intensywnie jagodowy sernik

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Moja polewa póki co jest biała.
icon_smile.gif

A sernik smakuje fantastycznie!

sernikjagodowy.jpg


Zdjęcie może nie jest piękne, ale miałam ochotę już spróbować.
icon_mrgreen.gif

A co do koloru - jest mniej intensywny, bo celowo dałam mniej jagód. Taki pastelowy wyszedł
icon_mrgreen.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Eklerek @ 22 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=876685Moja polewa póki co jest biała.
icon_smile.gif

A sernik smakuje fantastycznie!

Zdjęcie może nie jest piękne, ale miałam ochotę już spróbować.
icon_mrgreen.gif

A co do koloru - jest mniej intensywny, bo celowo dałam mniej jagód. Taki pastelowy wyszedł
icon_mrgreen.gif
Polewa niczym śnieg, zdjęcie serniczka piękne. A po schłodzeniu, o wiele lepiej smakuje
lecker.gif
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Dziękuję Krystyno.
Goście byli zachwyceni! Oczywiście zostałam zapytana o przepis.
icon_mrgreen.gif


I sernik typu cheesecake oczywiście do powtórki. Tym razem z wiśniami chyba.
lecker.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A ja go wczoraj znowu piekłam
icon_smile.gif
Tyle że dla koleżanki na przyjęcie rodzinne, więc nie zobaczę środka niestety. Tym razem piekłam z 1 kg sera w tortownicy 30 cm i w końcu wszystko się pięknie zmieściło. Polewę zrobiłam z dużej śmietany 18% kwaśnej i małej słodkiej 30% - rano wymieszałam je razem z cukrem i zostawiłam na blacie do 17, żeby się ukwasiło bardziej. Polewa wyszła ciut za cienka ale bez bąbelków
icon_smile.gif
 

Eklerek

Member
Mar 15, 2009
667
1
0
Potwierdzam, że im dłużej stoi tym lepszy.
icon_smile.gif

A mój dzisiaj coś kolor zmienił chyba.
gruebel_2.gif
Na taki bardziej fiołkowo-niebieski..
icon_smile.gif
Co ciekawe, polewa wciąż biała.
icon_mrgreen.gif

sernikjagodowy2.jpg
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
zrobiłam i sknociłam
zahnlos.gif

robiłam w tortownicy 26cm i kompletnie zapomniałam, że przepis jest na mniejszą, więc wyjęłam po godzinie, teraz mam w środku lekko "zbitą" masę a polewa pięknie zgęstniała... ech
mam nauczkę, żeby nie robić sernika w nocy
cluebat.gif


(może jeszcze można coś zrobić?)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gosi@

Member
Lut 26, 2009
276
0
0
ja tez go zrobilam,ale sie troche zniechecilam,bo robilam z borowki amerykanskiej i wyszedl jasny (moj maz stwierdzil,ze wyglada,jak porzadnie splesnialy
rofl.gif
denknach.gif
-choc zniknal w mgnieniu oka notabene) i podobny jest do jagodowej straciatteli,a wiec nie tak cudnie fioletowo piekny
icon_sad.gif
(( ,ale teraz wiem,ze musza byc normalne lesne jagodki,to wtedy dostanie swoj cudny kolorek
icon_smile.gif


Jest przepyszny i mi bardzo odpowiada,ze nie jest slodki,taki wlasnie w sam raz w moj gust trafiony
icon_smile.gif


sernikjagodowy003.jpg


czy z mrozonych tez wyjdzie???
denknach.gif
icon_rolleyes.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Kasiula_bittersweet @ 24 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=877405zrobiłam i sknociłam
zahnlos.gif

robiłam w tortownicy 26cm i kompletnie zapomniałam, że przepis jest na mniejszą, więc wyjęłam po godzinie, teraz mam w środku lekko "zbitą" masę a polewa pięknie zgęstniała... ech
mam nauczkę, żeby nie robić sernika w nocy
cluebat.gif


Kasiu, ale co to znaczy, że kompletnie skopałaś? Będziesz miała tylko trochę niższy sernik, moim zdaniem jego smak z tego powodu się nie zmieni.
icon_smile.gif


CYTATmoże jeszcze można coś zrobić?
No pewnie, że można! Zjeść po schłodzeniu!
icon_mrgreen.gif
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0
Maraa @ 24 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=877442Kasiu, ale co to znaczy, że kompletnie skopałaś? Będziesz miała tylko trochę niższy sernik, moim zdaniem jego smak z tego powodu się nie zmieni.
icon_smile.gif
to oznacza, że chyba go nie dopiekłam
zahnlos.gif

niższy nie, bo ja zwiększyłam troszkę ilość składników, z resztą wysokość to by nic nie przeszkadzała, ale on nie jest taki zwarty jak być powinien...
zjadłam kawałek, im bliżej brzegów tym bardziej zwarty, polewa zwarta, ale środek to tak średnio, ech te moje mądre pomysły w środku nocy
dump.gif
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Nie jestem przekonana, że to przez Twoje nocne pomysły sernik się dobrze nie ściął.
icon_mrgreen.gif
Ja robiłam z podanych proporcji w przepisie i piekłam nawet trochę dłużej ( dokładnie to nie wiem ile, bo serniki zawsze piekę na przysłowiowe "oko"), a też nie byłam zadowolona z efektu końcowego.
Kasiu, a jakie miałaś proporcje jagód i sera?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Kasiula_bittersweet @ 24 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=8774501kg sera na ok. litr jagód
myślisz, że za dużo jagód? a ja chciałam mieć taki smerfny sernik
icon_mrgreen.gif
Ja dałam tyle samo jagód, tyle że do 700g sera i dlatego pewnie nie ściął mi się tak dobrze.
icon_mrgreen.gif
Zapisałam błędnie, że ma to być 500g jagód, a powinno być 500ml.
dump.gif
U Ciebie podane proporcje w przepisie zostały zachowane więc może to rzeczywiście efekt zbyt krótkiego pieczenia. Ja nigdy nie patrzę na zegarek, stosuję się do wskazówek podanych przez Joannę w sernikowym ABC, brzegi mają odchodzić od formy, a środek drżący i dopiero wtedy wyłączam piekarnik. Jak dla mnie ta metoda lepiej się sprawdza od ściśle określonego czasu pieczenia.
 
Wrz 3, 2008
1,371
0
0