Krajanka piernikowa z marcepanem i powidlami

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
joanno Twoja krajanka jest przecudowna
lecker.gif
ale mam wątpliwości, bo patrząc na Twoje zdjęcie mam wrażenie, że masa marcepanowa jest dość "luźna", a moja wyszła taka pomiędzy, bo ani nie dała się rozsmarować na cieście ani nie nadawała się specjalnie do wałkowania i podejrzewam, że jest zbyt zbita
icon_rolleyes.gif
no ale robiłam krajankę pierwszy raz (pocieszam sie) i cieszyłam się, że ciasto piernikowe mi się tak fajnie wałkuje, kiedy uzmysłowiłam sobie, że nie dodałam proszku i sody no i musiałam zaczynać od nowa, ale jakoś się udało
icon_lol.gif
Teraz zastanawiam się nad powtórką, ale nie wiem, co z tą masą marcepanową?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
Agato, a mnie sie wydaje, że moja masa marcepanowa wyszła tym razem zbyt luźna....
icon_smile.gif

Łatwo się co prawda rozsmarowywała, ale wydaje mi się, że powinna być nieco bardziej zestalona. Co nie zmienia faktu, że jest pyszna.
icon_smile.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ale ten zakalec może nie będzie taki zły
gruebel_2.gif

Ja tam zakalce lubie (żadko niestety jem
icon_rolleyes.gif
)

P.S. Bajeczka też zakalce lubi
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
Ja tu nie widzę żadnego zakalca, tylko bardzo apetyczne ciasteczka. Bezwzględnie zapuszkować!
icon_mrgreen.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Nie rozumiem, jak w takim czyms sie mógł zrobić zakalec
icon_biggrin.gif
w samym cieście na spodzie? Eeeetam, i tak na pewno jest pyszne. Pokroić i puszkować!
icon_biggrin.gif
 

linette

Member
Lip 11, 2006
581
0
16
Joanna @ 23 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=399776Nie żałuj! Po pierwsze, krajanka byłaby za słodka, a po drugie - jak Ci w ciągu tygodnia wyżrą połowę, to będziesz miała jak znalazł na następną porcję!
icon_mrgreen.gif
No, w sumie masz rację
dump.gif

Ale dzisiejszą zrobiłam z masą orzechową i ... zużyłam całą porcję.
Powidła mam dosyć gęste, postanowiłam więc zmienić kolejność i dałam pod spód powidła, a na nie masę.
Dzisiejsza masa wyszła dużo bardziej gęsta niż migdałowa i niestety ciężko się ją nakładało.
Zaraz wyciągam z piekarnika
icon_mrgreen.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Linette, daj zdjęcia, chociaż oczy napasę sobie
icon_mrgreen.gif

A tak smakowicie rozpisujecie się o tej krajance, że się pewnie złamię i upiekę. Jadę wieczorem po migdały, nie ma rady, w niedzielę chyba jednak spróbuję
icon_mrgreen.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Agata @ 24 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=400660
icon_eek.gif
lecker.gif
czy one wam rosną tak dużo czy tylko na zdjęciach tak wyglądają? Bo moja z całą pewnością taka duża nie jest
no_shakinghead.gif
albo pokroiły na mniejsze kwadraty i zdjęcie od spodu i jest efekt
fiesgrins.gif

ale twoje pewnie tak samo pyszen

Chyba i ja będę musiała zrobić, bo mój luby się ostatnio dorwał do cin cina i jak znalazł zdjecia to nie może zapomnieć...


kilka godzin później:
Wyobraźcie sobie że przekopałam się przez cały 3-letni wątek
fiesgrins.gif
Wiem już wszytsko. W przyszłym tyg zrobie z masą orzechową bo marcepanu jakoś nie za bałdzo lubie... chyba że znajde gotowy bo robić mi się go tym bardziej nie chce że go nie lubie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: