Krajanka piernikowa z marcepanem i powidlami

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A ja dziś piekę drugą krajankę, tym razem z orzechami włoskimi
icon_mrgreen.gif

żeby nie było- poprzednia grzecznie leży w puszce, zniknęło tylko kilka kawałków
icon_mrgreen.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Ja też niebawem się zabiorę za krajankę, pierwszy raz
icon_lol.gif
i jak oglądam te wasze zdjęcia, to mam nieodparte wrażenie, że jedna krajanka to stanowczo za mało
gruebel_2.gif
może by tak jeszcze w wersji orzechowej zrobić...
A i chciałabym się upewnić czy z jednej porcji ciasta pieczecie krajankę na blaszce zwykłej czy dużej piekarnikowej?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kaśka

Member
Mar 1, 2006
29
0
0
a ja to co odkroiłam z boków pożarłam dziś w nocy - wcale nie było twarde - rozpływało się w ustach - muszę głęboko schować część przygotowaną na Święta
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Mi ta krajanka nawet na drugi dzień się ciężko kroi, bo wierzch chyba się za bardzo wysusza- nie jest może twarde jak kamień, ale trzeba trochę siły włożyć w to i nie zawsze równo wychodzi- w każdym razie ja w blaszce, na papierze ładuję w folię alu, woreczek foliowy i na tydzień-dwa do spiżarni. Potem jak zmięknie to kroję i puszkuję, a lukruję przed samym podaniem, bo za pierwszym razem lukier po dwóch dniach w puszce mi się "spocił" i zbrązowiał, zbyt pięknie to nie wyglądało
icon_razz.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
A moja kroiła się wyśmienicie - piekłam ją wczoraj wieczorem, a już dziś była miękka i rozpływająca się w ustach.
icon_razz.gif

Nie wiem, gdzie ją schować, by dotrwała do świąt....
icon_smile.gif


Agata @ 14 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=394715A i chciałabym się upewnić czy z jednej porcji ciasta pieczecie krajankę na blaszce zwykłej czy dużej piekarnikowej?
Piekłam na dużej, z wyposażenia piekarnika. I choć przed pieczeniem ciasto miało przepisowe 20 cm ( mierzyłam!
fiesgrins.gif
), to upieczone zajmowało całą blachę.
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • krajanka_marcepanowa_Bajaderki.jpg
    krajanka_marcepanowa_Bajaderki.jpg
    47.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
To się doczekałam
baa.gif


mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Joanna @ 16 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=395899A moja kroiła się wyśmienicie - piekłam ją wczoraj wieczorem, a już dziś była miękka i rozpływająca się w ustach.
icon_razz.gif

Nie wiem, gdzie ją schować, by dotrwała do świąt....
icon_smile.gif

Piekłam na dużej, z wyposażenia piekarnika. I choć przed pieczeniem ciasto miało przepisowe 20 cm ( mierzyłam!
fiesgrins.gif
), to upieczone zajmowało całą blachę.
icon_smile.gif
Joanno dziękuję za odpowiedź
bussi.gif

A zdjęcia utrwalają mnie w przekonaniu, że po prostu muszę zrobić krajankę
icon_razz.gif
tylko narazie nie bardzo mam ją w co załadować, ale pracuję nad wysłaniem męża do ikei
fiesgrins.gif
 

AnnaH

Member
Lis 15, 2005
1,423
0
0
A powiedzcie czy z mielonych migdalow kupnych mozna zrobic ta paste????cyz trzema je malakserem potraktowac(te cale)
i jesczze jedno, czytalam wlasnie o lukrze gdzie dodaje sie bialko.czy salmonella jest wowczas mozliwa czy wyschnie na tej krajance))).Pytam bo ja dzis machnelam tn lukier na pierniczki a teraz siedze i mysle
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
Agata @ 16 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=396136A zdjęcia utrwalają mnie w przekonaniu, że po prostu muszę zrobić krajankę
icon_razz.gif
tylko narazie nie bardzo mam ją w co załadować, ale pracuję nad wysłaniem męża do ikei
fiesgrins.gif
Ja po zapełnieniu wszystkich puszek innymi ciasteczkami, zapakowałam ją do dużego plastikowego pojemnika ze szczelną pokrywką. Okazał się być idealnej wielkości - za "robotę" zostało jeszcze troszkę "boczków" do posmakowania.
icon_smile.gif


AnnaH @ 16 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=396284A powiedzcie czy z mielonych migdalow kupnych mozna zrobic ta paste????cyz trzema je malakserem potraktowac(te cale)
i
Kupiłam mielone migdały, ale okazały się zmielone dość grubo, więc je jeszcze dodatkowo potraktowałam MŁYNKIEM DO KAWY, który służy mi od lat do mielenia cukru na puder.
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • krajanka_marcepanowa_Bajaderki2.jpg
    krajanka_marcepanowa_Bajaderki2.jpg
    33.8 KB · Wyświetleń: 1

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
No ja pierniczki i krajankę będę lukrować kilka dni przed Świętami, część zostawię w ogole bez bo i tak są słodziutkie i przepyszniaste
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
Janka @ 17 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=396583Krajanka jest piękna.
Mam jednak obawy czy u mnie da się ją przetrzymać.
icon_wink.gif
Rób od razu z podwójnej porcji!
icon_mrgreen.gif



Codziennie zaglądam do mojej krajanki ponapawać się jej widokiem i zapachem i nie zauważyłam na razie żadnych zmian w materii lukru. Nie ciemnieje, ani nie znika ( chyba że w komplecie z całym ciasteczkiem
icon_mrgreen.gif
). Położyłam go cieniutką warstewką tylko po to, by stanowił chrupiący kontrast do mieciutkiego piernika. Cukru dałam tradycyjnie mniej niż w przepisie.
 

blandine

Member
Paź 30, 2006
364
0
0
cry_1.gif
ja też chcę...a mamy remont GIGANT-nieplanowany buuuuuuuuuu...w kuchni zostaly tylko rury
cry_1.gif
ja mam nadzieję,że wyrobimy się do 15 grudnia.......ja chcę krajankę
mniam.gif
mniam.gif
mniam.gif
cry_1.gif

jedyne pozytywne,że chyba będzię nowy piec z elektrycznym piekarnikiem...takie światełko w tunelu koszmaru.....ehhhhhhhh jak Wam dziewczy zazdroszczę...........
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,424
3,745
113
A ja musiałam zrobić jeszcze jedną porcję, bo poprzednia została w dużym stopniu nadszarpnięta przez niedzielnych gości...
icon_smile.gif

Tym razem zmieniłam kolejość nakładania nadzienia - najpierw dałam powidła śliwkowe (a właściwie - śliwki w czekoladzie), a dopiero na nie - masę marcepanową.
 

Załączniki

  • krajanka_marcepanowa_Bajaderki_II.jpg
    krajanka_marcepanowa_Bajaderki_II.jpg
    41.1 KB · Wyświetleń: 1