Krajanka piernikowa z marcepanem i powidlami

blandine

Member
Paź 30, 2006
364
0
0
cry_1.gif
cry_1.gif
ja chcę już piec
cry_1.gif
bo inaczej się wykończę czytając o Waszych wyczynach....chyab jestem masochistką do kwadratu..nie dość ze kuchnia to teraz wiszące szafki i okno to jeszce na diecie a jeszcze czytam o takich pysznościach....
dump.gif

muszę jeszcze poszukać dokładnie o wersji orzechowej i wykuję na blachę
icon_wink.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
skusilam sie i ja- zrobilam ze sliwkami samorobiacymi sie... i teraz nie wiem, jak to ciasto przetrzyma te 2 tygodnie. Czy te owoce nie splesnieja? zastanawiam sie czy ciasta po prostu nie zamrozic...

jakby ktos poradzil mi co robic, bylabym wdzieczna...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgusiaSz

Member
Maj 3, 2006
7,302
0
0
zrobiłam i tak jak trzeba schowałam żeby było na święta
icon_mrgreen.gif
myślałam że nikt nie znajdzie
icon_wink.gif
ale się chyba pomysliłam bo już wczoraj odkryłam że nie ma 1/3 a dziś rano już połowy
icon_redface.gif
i muszę robic od nowa
fiesgrins.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Linette, dopiero dzisiaj zajrzałam, ..... chora jestem na sam widok. No i masz babo placek, będzie krajanka na święta jak nic, cuuuudo!!!!
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,672
2,968
113
Też się zaraz zabieram za krajankę, migdały już zaparzyłam. Zainteresowała mnie jeszcze ta masa orzechowa, którą robiła Linette. Mogę się uśmiechnąć o przepis?
icon_smile.gif
 

linette

Member
Lip 11, 2006
581
0
16

Załączniki

  • krajorze.jpg
    krajorze.jpg
    91.4 KB · Wyświetleń: 2

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,672
2,968
113
Dzięki. Czyli w przepisie na masę migdałową zamienić tylko migdały na orzechy. Fajnie, bo orzechów mam duzo, no i mniej roboty niz z migdałami.
icon_smile.gif
A jeszcze jedną krajankę musze zrobić. Okroiłam dziś brzegi i właśnie popijam je kawą. Poezja.
icon_mrgreen.gif
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Upiekłam dzisiaj krajanke pyszna
Jutro pieke drugą mąz mi starsznie podjada do świąt braknie
icon_razz.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Ta krajanka jest przepyszna, robilam ja juz w tamtym roku i oczywiscie powtorzylam w tym........zaraz ide ja kroic i tez bede miala brzegi do kawusi
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
i ja w tym roku ponownie zrobilam krajanke, to trzeci rok jak probuje ten przepis i wreszcie mi wyszlo jak nalezy. pieknie ciasto uroslo, pachnie jak marzenie.... brzegi odkrojone, krajanka w male kawaleczki i czeka na zapakowanie... tylko ja jakos tak przez to karmienie mam obawy przed zjedzeniem tych odkrojonych brzegow... (w takich chwilach zazdroszcze mamom, ktore nie karmia piersia...
icon_smile.gif
)
 

elkunia

Member
Mar 20, 2006
209
0
0
Owieczko to tak jak my, zrobiłam w środę a dziś sobota i już nie ma, mój mąż stwierdził, że chyba coś ze mną nie tak, bo kto takie pyszne ciato robi tydzień przed świętami i jeszcze wymaga, żeby go nie jeść
dump.gif