Muffinki z budyniową niespodzianką

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
imp_act @ 12 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=601700ostrzegam, że one są mocno uzależniające
icon_razz.gif
 

Misiowa

Member
Lis 19, 2006
281
0
0
Zaraz zabieram się do pieczenia! mam budyń o smaku krowki i juz nie moge sie doczekac efektow.
mniam.gif

W jakiej temperaturze piekłyście te muffinki i jak dlugo?
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Misiowa @ 20 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=606279Zaraz zabieram się do pieczenia! mam budyń o smaku krowki i juz nie moge sie doczekac efektow.
mniam.gif

W jakiej temperaturze piekłyście te muffinki i jak dlugo?
Pewnie nie zdążyłam z odpowiedzią
icon_sad.gif
Ja piekę w temp. 200 stopni, tak ok. 20-30 minut.
Jeśli muffinki wyszły i smakowały, to czekamy na relację, fotki także mile widziane
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
kaffeetrinker_2.gif
jem muffinki, mniamć, pyyycha
lecker.gif


Cukier mi się nie rozpuścił w maśle
icon_lol.gif

i dobrze bo ciasto surowe z tymi maślano-cukrowymi grudkami było tak genialne jak pokruszony i miejscami rozpuszczony karmel
lecker.gif

niewiele brakowało a całe bym zjadła, więc muffinek mi wyszło 10 sztuk
lecker.gif

następnym razem dodam więcej budyniu
fiesgrins.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Też je wczoraj upiekłam i to były moje pierwsze muffinki. Ale właśnie wczoraj zakupiłam 2 formy po 12 sztuk muffinek i nie szvczypiąc się z ilością zrobiłam 2 porcje ciasta. Niestety czekoladę coś mi zeżarło i ciastka byly tylko z budyniem ale co to za ciastka.... w innym wątku już pisałam że dzisiaj są jeszcze lepsze niż wczoraj. Jutro znowu upiekę.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
kasha @ 26 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=610724
kaffeetrinker_2.gif
jem muffinki, mniamć, pyyycha
lecker.gif
Super kasha
bussi.gif
pierwszy krok do uzależnienia już postawiony
icon_smile.gif


samanta bardzo się cieszę, że muffinki tak smakują, chyba dobrze, że zakupiłaś aż dwie formy muffinkowe
fiesgrins.gif


Akulka, ja znam mole książkowe, a nie muffinkowe
icon_lol.gif
u mnie to chyba karsnoludki mieszkają w szafkach, bo często coś ubywa i najczęściej słodkie
icon_smile.gif
Jednego największego krasnoluda, to już namierzyłam
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Juleńka

Member
Paź 20, 2007
7
0
0
Me muffiny są przepyszne
anbetung.gif


Mam tylko jeden problem. Jak robiłam ostatnio, to uznałam, że za dużo jednak tego masła jest i dziś dałam jedynie połowę. Nadal są takie tłuściutkie, ale pojawiła się inna kwestia - daszki muffinków rozlały się na boki i nie wyglądają najpiękniej... A za 3 dni chcę je upiec w prezencie dla rodziny narzeczonego i chciałabym, by znów tak pięknie poszły do góry, jak za pierwszym razem.

Co więc mogę zrobić? Może tym razem za dużo mleka mi się nalało do ciasta? A może za mało mąki? Może za wodnisty budyń? A może ten cholerny tłuszcz?

Specjalnie nalałam, tak jak tu piszecie, więcej na spód, by ładnie wyrosło, a tu taka klapa
icon_sad.gif
Choć smakują mrrrrr
icon_smile.gif
 

fergie0

Member
Paź 26, 2007
10
0
0
ja również zrobiłam wyszły genialne... ładnie wyrosły a że to moze pierwsze muffinki to tylko patrzyłam jak rosna... :D wszyscy znajomi przepis chcieli hihhi
banana.gif
handclasp.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Juleńka @ 28 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=611422Co więc mogę zrobić? Może tym razem za dużo mleka mi się nalało do ciasta? A może za mało mąki? Może za wodnisty budyń? A może ten cholerny tłuszcz?
Zawsze robię według podanych proporcji, nic mniej i nic więcej i wychodzą jak trzeba. Budyń robię dość gęsty, z ok. połowy mleka, tak że można go kroić. Spróbuj zrobić dokładnie według przepisu i wtedy porównasz. Dobrze, że chociaż smakowały
icon_smile.gif
. Polecam też muffinki Podwójnie Czekoladowe, pięknie wyrastają.


Fergie0 witamy na forum
icon_smile.gif
. Może jakaś fotka z muffinkami znalazłaby się? Cieszę się, że wyrosły i tak smakują
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

fergie0

Member
Paź 26, 2007
10
0
0
a dzięki ;) to forum jest genialne szczególnie ze ja uwielbiam piec
icon_mrgreen.gif


a wyrosły pięknie niestety zdjęć nie zdążyłam zrobić ale planuje następne muffinki piec takze wszystko przede mna
fiesgrins.gif
 

joasia1204

Member
Cze 27, 2007
4
0
0
To najlepsze muffinki jakie kiedykolwiek jadłam. Dziękuje za przepis i pozdrawiam!

IM000718.JPGIM000721.JPG
 

Załączniki

  • IM000718.JPG
    IM000718.JPG
    584.5 KB · Wyświetleń: 0
  • IM000721.JPG
    IM000721.JPG
    389.3 KB · Wyświetleń: 0

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
ale fotki
lecker.gif
cieszę się joasiu, że muffinki tak przypadły do gustu, nawet się nie spodziewałam, że mój pomysł będzie winny tak wielu muffinkowym uzależnieniom
 

joasia1204

Member
Cze 27, 2007
4
0
0
Tym razem z budyniem czekoladowym lecz bez dodatku czekolady
lecker.gif
Po degustacji rodzinki podobno jeszcze lepsze niż poprzednie. Ja osobiści wybieram te z budyniem waniliowym, ale to już kwestia gustu
icon_wink.gif
Pozdrawiam!

IM000732.JPG

IM000733.JPG

IM000735.JPG
 

Załączniki

  • IM000732.JPG
    IM000732.JPG
    335 KB · Wyświetleń: 0
  • IM000733.JPG
    IM000733.JPG
    371.4 KB · Wyświetleń: 0
  • IM000735.JPG
    IM000735.JPG
    381.9 KB · Wyświetleń: 0

jagna28

Member
Paź 29, 2007
10
0
0
Ale cudo! Dziewczyny a próbowałyście robić takie ciacha bez jajek? Pytam bo u mnie w domu wszystko robi się bez jajek. Inaczej mąż nie zje
icon_frown.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
jagna28 @ 8 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=618605Ale cudo! Dziewczyny a próbowałyście robić takie ciacha bez jajek? Pytam bo u mnie w domu wszystko robi się bez jajek. Inaczej mąż nie zje
icon_frown.gif
Jeśli chodzi o jajka, to muszą być dodane do ciasta, nadają odpowiednią konsystencję-pulchność po upieczeniu i powodują rośnięcie podczas pieczenia. Prędzej mleko można zastąpić czymś innym, ale jajka IMHO muszą być. A mąż nie jada jajek z powodu alergii, innych dolegliwości zdrowotnych czy po prostu nie lubi ?

Joasia Twoje muffinki, aż się proszą o szybkie zjedzenie
icon_smile.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gumissylwia

Member
Lip 11, 2007
160
0
16
Robilam te muffinki juz jakis czas temu, moge powiedziec tylko jedno. PYCHA
fiesgrins.gif
Fotek niestety nie ma, bo nie zdazylam
rofl.gif

Mam muffinkowego potwora w domu
mniam.gif
pozera jeszcze gorace, hehe. Dzieki za super przepis.
 

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
I ja skusiłam się wreszcie na te tak słusznie chwalone muffinki i rzeczywiście pracy nie wymagają zbyt wiele a są pyszne.
Imp_act dziękuję za przepis i wszystkim za pozytywne komentarze, które wymusiły na mnie ich wypróbowanie, wchodzą na stałe do mojego jadłospisu
daumen.gif
lecker.gif