Nocne bułeczki

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Uwielbiam te bułeczki. Od 2 lat kojarzą mi się z niedzielnymi porankami. Dziś upiekłam po dłuższej przewie
buleczki1.jpg
buleczki2.jpg
 

Załączniki

  • buleczki1.jpg
    buleczki1.jpg
    64.1 KB · Wyświetleń: 6
  • buleczki2.jpg
    buleczki2.jpg
    56 KB · Wyświetleń: 6

Sylwus

Member
Sty 22, 2010
11
0
0
Buleczki sie bardzo ladnie swieca!! Czym sa posmarowane?



ZITAT(piorunkowa @ 18 Jul 2009, 10:14 ) index.php?act=findpost&pid=875129Drożdży dałam w sam raz, bułeczki już zjedzone. Ja z córcią jadłam z dżemem a mężuś z pasztetem. Może moje bułki nie były najpiękniejsze ale najważniejsze, że nam bardzo smakowały
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
atina @ 30 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=757280Krystyno są wyśmienite
mniam.gif
Bardzo Ci dziękuję za ten przepis
cvety.gif

I oto moje nocne bułeczki:
Pokaż załącznik 33112

Pokaż załącznik 33113
Czy znacie w necie jakąś stronę, gdzie będzie pokazany sposób zawijania bułeczek?
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Krystyna9 @ 16 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=988826Sioniu, ale tam na obrazkach pięknie wszystko widać. I do tego jeszcze jest opisówka. Jak znajdę coś innego to podrzucę link
Krystyno,
i na tym polega różnica między nami - ty widzisz to pięknie (ojjj, ja ja ci tego zazdroszczę szczerze i podziwiam twoje kulinarne talenty) a ja "widzę, widzę ciemność"... Czy to są dwa, trzy a może cztery ruloniki skręcane?

Pocieszam się, że i ja z czasem przypomnę sobie jak to było albo nauczę się od nowa.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
sionia @ 17 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=988968Krystyno,
i na tym polega różnica między nami - ty widzisz to pięknie (ojjj, ja ja ci tego zazdroszczę szczerze i podziwiam twoje kulinarne talenty) a ja "widzę, widzę ciemność"... Czy to są dwa, trzy a może cztery ruloniki skręcane?

Pocieszam się, że i ja z czasem przypomnę sobie jak to było albo nauczę się od nowa.
Rulonik jeden, niczym sznurowadło. Zawiązujesz na jeden luźny supełek (weź sznurowadło krótkie i próbuj). Teraz jeden koniec sznurowadła/rulonika masz wychodzący na wierzchu a drugi masz wychodzący od spodu. Koniec tego, który był na wierzchu wtykasz od dołu w dziurkę, którą utworzył supełek. Drugi koniec rulonika/sznurowadła, ten który wyłaził od spodu, wtykasz od góry w dziurkę supełka.


edit

znalazłam filmik
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Krystyna9 @ 17 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=988990Rulonik jeden, niczym sznurowadło. Zawiązujesz na jeden luźny supełek (weź sznurowadło krótkie i próbuj). Teraz jeden koniec sznurowadła/rulonika masz wychodzący na wierzchu a drugi masz wychodzący od spodu. Koniec tego, który był na wierzchu wtykasz od dołu w dziurkę, którą utworzył supełek. Drugi koniec rulonika/sznurowadła, ten który wyłaził od spodu, wtykasz od góry w dziurkę supełka.


edit

znalazłam filmik
Przećwiczyłam - DZIĘKUJĘ!!!!!!
 

doris71

Member
Lis 9, 2008
9,365
0
0
Trochę blade, bo mój piekarnik niestety bez termoobiegu, więc muszę przewracać żeby spodu nie spalić, a górę zrumienić, ale pyszne!
 

Załączniki

  • Zdj_cia_0234.jpg
    Zdj_cia_0234.jpg
    51.2 KB · Wyświetleń: 0

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Upiekłam!!!! Wspaaaaaaaaaaniaaaaaaałeeeeeeeeeeee!!!
Jak określił mój syn - petarda
icon_smile.gif
.
Musiałam tylko dodać więcej wody. Jedną bułeczkę uformowałam już wieczorem i również włożyłam do wyrośnięcia do lodówki, ale nie warto było - formowane rano były lepiej wyrośnięte, a tym samym smaczniejsze
icon_smile.gif
.
No i pokusiło mnie zjeść kilka, a nie powinnam, bo moje jelita potem strasznie chorują, ale nie mogłam sobie odmówić, a jak już zjadłam jedną, to już następna się do mnie uśmiechała
icon_smile.gif
. Po południu pocierpiałam przez to troszkę, ale powiem Wam - WARTO BYŁO
icon_smile.gif
.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Vanilko :eek: te buleczki wygladaja pysznie. Przypominaja moje ulubione bulki z Polski, do tej pory je kupuje jak jestem na urlopie u rodzicow. Jesli jeszcze tak smakuja jak tamte to bedzie niebiansko. Napewno dzisiaj zarobie ciasto :D
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Ciasto w lodowce, zobaczymy jak to jutro bedzie wygladalo dalej
icon_mrgreen.gif
 

Rilla

Member
Wrz 16, 2010
21
0
0
A oto moje bułeczki, pyszne były...
 

Załączniki

  • DSC07486.JPG
    DSC07486.JPG
    2.9 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Te bułeczki piekę bardzo często, ostatnio nawet, będąc u koleżanki na wieczornym likierku, zagniatałyśmy ciasto o 23:30, bo kumpela je uwielbia, ale nigdy nie piekła - więc przeszła szybki nocny kurs zagniatania ciasta
icon_smile.gif
. Rano była druga część kursu pt. formowanie bułeczek
icon_smile.gif
. Pod koniec października jedzie do UK ze swoją mąką i drożdżami, będzie piekła dla swojego małego siostrzeńca
icon_smile.gif
.
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Zrobiłam. Za pierwszym razem z połowy porcji, szybko znikneły. Wczoraj zagniotłam ciasto, rano piekłam. Szybkie i smacze. Tylko nie wiem czemu wyszło mi tylko 10 szt ( i nie były duże, takie jak kajzerki ). Może powinny rano dłużej wyrastać?