Sernik wiedenski mojej chrzestnej

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
no kurde czaiłam sie na ten sernik na wielkanoc ale teraz juz sama nie wiem : (

jaki on w końcu jest piankowy, delikatny czy bardzije taki cukierniany cieższy, ale nie tak cięzki jak cheesecake ? xD
 

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
Mi wyszedl piankowy i delikatny ale mysle ze to zasluga sera - uzylam sera do sernikow Turek, on jest wielokrotnie zmielony i delikatny sam w sobie. Jezeli uzyjesz serka np. President ktory jest bardziej zbity i ciezki, inny tez bedzie sernik. Turek najbardziej odpowiada mi do sernikow na zimno, ale do pieczonych nie za bardzo bo serniki wychodza mi za lekkie a lubie bardziej zbite, tresciwe, takie cukiernicze. Bede wiec testowac inny ser na tym przepisie:)
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
I u mnie piankowy taki, bardzo delikatny
lecker.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ja mialam ser wlasnej roboty, z lenistwa nie mielilam tylko roztrzaskalam go w malakserze... dlatego tez pewnie moj nie byl wcale piankowy
gruebel_2.gif
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
według Ker jest ciężki:
CYTAT3/ Nie moze byc oszukany. Prawdziwy, wilgotny i ciezki sernik. W tym momencie odpada dodawanie mleka, budyniu, twarozkow i szczerze mowiac nie wiem czego jeszcze,
czyli należałoby użyć twarogu, a nie czegokolwiek innego

własnie dlatego się na niego czaję ;) dla mnie sernik też ma byc wilgotny i ciężki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a ja sie zaczaje na nastepna Wielkanoc, jak nie bede karmic.

Powodzenia zycze. Latwy jest i dobry, wiec powinno byc wszystko w porzadku.
Kurcze, Jean, trudno uwierzyc, ze rok tak szybko minal.
 

olcieek

Member
Lip 21, 2007
3,630
0
0
mam już właśnie kilogram president kupiony. powinien być dobry skoro piszesz że bardziej twardy jest. jeszcze nigdy z niego nic nie piekłam, a kupiłam bo w promocji.
jeszcze sie zastanowię, ale Twój serniczek Ker jest w pogotowiu
fiesgrins.gif
 

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Upieklam ten sernik na wczorajsze spotkanie z przyjaciolmi. Zrezygnowalam tylko z oleju. Tzn., nie tyle zrezygnowalam, co zapomnialam o nim. No i z podwojnej porcji oczywiscie zrobilam, bo z taka mala, to by mnie cofnieto do domu ;) Sernik byl pyszny, wilgotny, dosc ciezki, slodki, taki jak lubie. Jego smak przywolal wspomnienie sernika, ktory jadlam 100 lat temu na pogrzebie mojej prababci. Wspomnienie smutne, ale smak tego ciasta pamietam do dzis. A z tych, co w swoim zyciu upieklam, wlasnie Twoj jest najbardziej zblizony do tamtego sernika. Reasumujac, dziekuje bardzo za przepis
anbetung.gif
cvety.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
wlasnie wybieram sie do kuchni by go upiec
icon_biggrin.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
icon_razz.gif

jednym slowem dobrze, ze go w koncu wklepalam
fiesgrins.gif


Till robi powtorke...
Ciesze sie, ze bez zdjecia ktos sie skusil i lista zadowolonych sie wydluza, a za rok i ja bede piekla. I nie bedzie mi tylko slina ciekla jak tu podczytuje.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
zrobilam powtorke rzeczywiscie:)

ker, jak bez zdjecia? przeciez zdjecia sa
icon_biggrin.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
tak, bardzo dziekuje Ci za nie. Bo to Ty sprobowalas w ciemno
icon_wink.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
fakt, sprobowalam i nie zaluje
icon_biggrin.gif
dzis pierwszy dzien swiat, a juz pol blachy nie ma... oczywiscie robilam z podwojnej porcji. Tym razem sernik jest tez z rodzynkami i skorka pomaranczowa
icon_wink.gif