Chleb Emigrantow na zakwasie (bajaderka)

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
No i znowu zrobiłam ten wspaniały chlebek. I na ciepło kilka kromek wtrząchnęłam od razu :lol:. Jeszcze raz polecam!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bardzo sie ciesze :mrgreen:

U mnie tez pol znika jeszcze na goraco ;)

Yenn, jak wyszedl nastepny?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
ja się chciałam zapytać jak to będzie z mąkami

bo jest w przepisie 1 1/4 szklanki maki chlebowej, 2 lyzki maki razowej, 2 lyzki maki zytniej

ta chlebowa to jaka jest? z jakiego zboża i jaki typ? :roll:
ta razowa to 2000 ale też, pszenna czy żytnia?
i ta żytnia to jaki typ? :mrgreen:

wybaczcie bo może to już było ale ja jestem taka lewa w tych mąkach, szczególnie że u nas nie każdą można dostać :roll:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
chlebowa to oczywiscie pszenna, w Polsce typ 750 ale ja robei na 650

razowa pszenna
tam gdzie nie ma zaznaczpne ze zytnia, jets pszenna
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Bajaderko, drugi wyszedl jeszcze lepszy niz pierwszy - ten chelb jest tak przewspanialy, ze mi przymiotnikow brakuje :mrgreen:

Dzis robie inny chleb, ale moj monz juz sie skrzywil ze emigranata nie bedzie, wiec pewnie jutro bede go piec znowu :mrgreen:

nawet nie wiem jak Ci dziekowac bajaderko za ten wspanialy przepis :anbetung:

pzdr
yenn
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
obojetnie robilam na obu
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
aha dziękuję bardzo
icon_smile.gif
(w lbnie nie ma zwykłej żytniej więc na razowej bede robić)

a w ogóle to zanim się bliżej zaznajomie z suchym zakwasem od naszej najwspanialszej i najukochańszej Mirabbelki to najpierw upieke emigranta, jak tylko dorwe mąke chlebową :lol: a potem następny w kolejce razowy na zakwasie, a potem codzienny 8) :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Paulinko, ja na 650 piekłam, takiej bułeczkowej, bo mąki chlebowej to w Lublinie też raczej nie dostaniesz :roll: . A gdybyś dostała, to koniecznie mi daj znać gdzie :!: .
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Upiekłam właśnie w maszynie emigranta z połowy porcji, taki fajny mały chlebek wyszedł . Ale jeszcze nie wiem jaki jest w środku, bo jeszcze bardzo gorący. To mój pierwszy wypiek maszynowy :!:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
To chrzest maszynowy masz juz za soba Beatko
icon_smile.gif


I bardzo, bardzo sie ciesze, ze emigrant ci sie udal tak od pierwszego kopa ;) :mrgreen:
 

bancha

Member
Wrz 5, 2005
66
0
0
a ja wlasnie z piekarnika mojego pierwszego emigranta wyciagnelam :lol:
to moj drugi popelniony w zyciu chlebek. jeszcze nie probowalam, ale wyglada fajnie, ladna skorka, ale pekl niemilosiernie.
a to ciasto faktycznie totalnie glutowate. ale wytrzymalam i zgodnie z porada nie dodalam maki ( zrobilam z orkiszowej ).szkoda kurcze ze fotki nie moge strzelic.
pyszne sniadanko jutro bedzie :mrgreen:
pozdrawiam

a tak w ogole stronka jest super, naprawde wszystko mozna znalezc! gratulacje :anbetung: :anbetung:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
i ja wreszcie go upiekłam!

Dodałam swojego zakwasu. Mimo że wiedziałam że ciasto ma być luźne (jeszcze mam problemy ze "rozpoznaniem" odpowiedniej konsystencji chlebów) miałam obawy czy jednak nie jest za luźne. Ale nie dodałam mąki.

Mimo że mój piekarnik nie przyrumienił skórki na wierzchu (biała prawie, nigdy nie rumieni) chlebek wyszedł pyszny!!!! Mięciutki i lekko wilgotny.

Aniu, dziękuję za przepis
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
chcialam sie pochwalic ze doszlam do wprawy :mrgreen: juz jestem w stanie rozpoznac przy zagniataniu czy ciasto ma odpowiednia konsystencje, i wychodza mi przepiekne bochenki z dziurami jak zloto.

pzdr
yenn chwalipieta :mrgreen:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
Jejku jaki piękny mi wyszedł, a jaki smaczny i nawet nie pękł z boku! No odlot!
a tak w ogóle , to w czym przechowujecie chleby pszenne, bo w bawełnianych ściereczkach, to szybko tracą świeżośc pomimo wszystko, to moze do torebki foliowej, no ale tam plesń może się wkrasc :roll: .