Gofry lekkie i chrupiace

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Te Dezal fajnie, ale drogie, ciężkie i duże czyli nie miałabym jej gdzie schowac
icon_sad.gif

znalazłam za to taką na Allegro i jak będę barrrrdzo grzeczna to mąż mi da kaskę na nią, hihi
http://www.allegro.pl/item129550344_gofrow...oster_fvat.html
 

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
Kurcze, wczoraj się objedliśmy całą furą tych wspaniałych gofrów
icon_smile.gif
Zauważyłam że moją gofrownicę trzeba bardzo długo nagrzewać a potem gofry piec 13-15 minut-dopiero wtedy są naprawdę chrupiące i nie robią się zaraz gumowate. Może taka rada pomoże innym użytkowniczkom słabych gofrownic...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zrobiłam dziś. Mam słabą gofrownicę 750 MPM produkt.
Robiłam je na słodko więc dodałam cukier, a proszku niepełną płaską łyżkę.
Wyszły bardzo dobre więc dołączam do grona zachwyconych.
mniam.gif

Chrupiące i delikatne. Po wystygnięciu i dłuższym poleżeniu zmiękły, ale nie stały się gumowate.

3.JPG
 

Załączniki

  • 3.JPG
    3.JPG
    36.3 KB · Wyświetleń: 2

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
ja.1980 @ 29 Sep 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=371055Kurcze, wczoraj się objedliśmy całą furą tych wspaniałych gofrów
icon_smile.gif
Zauważyłam że moją gofrownicę trzeba bardzo długo nagrzewać a potem gofry piec 13-15 minut-dopiero wtedy są naprawdę chrupiące i nie robią się zaraz gumowate. Może taka rada pomoże innym użytkowniczkom słabych gofrownic...
To samo, co gofrownica mojej mamy... Jak już się nagrzeje, to i tak trzeba sporo cierpliwości, żeby nie wyrywać z niej niedopieczonych gofrów. Jednym słowem trzeba sobie gofrowanie zaplanować, a nie robić od razu, bo się ma ochotę
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Cinka @ 12 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=431277Zrobiłam dziś. Mam słabą gofrownicę 750 MPM produkt.
Robiłam je na słodko więc dodałam cukier, a proszku niepełną płaską łyżkę.
Wyszły bardzo dobre więc dołączam do grona zachwyconych.
mniam.gif

Chrupiące i delikatne. Po wystygnięciu i dłuższym poleżeniu zmiękły, ale nie stały się gumowate.

Pokaż załącznik 5048
o kurcze ale fotka
fiesgrins.gif
oj zjadłabym sobie takiego...
mniam.gif
 

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
Buuu, u mnie wielbiciel gofrów, czyli synek jest na diecie bezmlecznej. Jak sądzicie, da się je zrobić na mleku kokosowym albo sojowym? Bo miałby w niedzielę niespodziankę na śniadanie
icon_biggrin.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
agostago
icon_smile.gif

Przecież właśnie z myślą o takich maluchach jak twój synek poprosiłam ewęlukas o wstawienie przepisu na chrupiące gofry bezmleczne, które przez nią zostały opisane w wątku gofrów bajaderki, a które i ja znam od dawna i z powodzeniem wielkim robiłam do niedawna.
Sprawdzony - wiele razy wypróbowany przepis - autor: ewalukas - w dopisku - bez mleka - spróbuj - nie bedziesz (mam nadzieję) zawiedziona
daumen.gif

W mojej gofrownicy 750 watt pieką się bardzo szybko, trzeba je - zresztą jak każde - studzić na kratce. Później trochę miękną ale nie są gumowate.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

agastaga

Member
Paź 9, 2006
208
0
0
Cinko, widziałam tamten przepis
icon_redface.gif
tylko tam było zecydowanie mniej ochów i achów
icon_biggrin.gif
No i moje doświadczenia z gorfami na wodzie są delikatnie to określając mało zadowalające... Ale nadal uparcie będę testować
mniam.gif
Dzięki
icon_biggrin.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie bój nic - mówię ci śmiało próbuj tamten przepis - u mnie nikt nie jest bezmleczny i wg mnie żeby dobre były gofry to mleko musiało być - tak myślałam (nie wiem czemu
dump.gif
) dopóki się nie skusiłam na ten przepis właśnie, który po długim buszowaniu w necie znalazłam - i tam właśnie miał tych ochów i achów całe mnóstwo
icon_smile.gif
zresztą sama zobacz ile ma teraz
rofl.gif

http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=2434
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Wypróbowałam
gruebel_2.gif

Jak dla mnie są za lekkie.
icon_lol.gif
Zdecydowanie zostanę jednak przy gofrach z dodatkiem masła. Takie bardziej lubię.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Nie mam zdjecia ale gofry wyszly super, jedynie siostry nazekaly ze nie slodkie ale dla mnie bomba... moj maz zjadla 6 naraz, ze wszystkimi dodatkami
icon_eek.gif
 

Madsteel

Member
Lut 14, 2007
178
0
0
pychotka.. jeszcze zostaly 2 na sniadanie dla meza.. ale szybko znikna..
mniam.gif
 

Załączniki

  • DSC00684.JPG
    DSC00684.JPG
    56.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Scio

Member
Lip 10, 2007
25
0
0
Na początku chciałam się przywitać, to mój pierwszy post na tym forym (ale jestem pewna, ze nie ostatni
icon_mrgreen.gif
).
wink.gif

Wypróbowałam - są swietne. Co prawdwa pierwsze nie wyszly, ale to nie wina ciasta, tylko musiałam wyczuć gofrownice, pierwszy raz na niej robiłam (ale chyba jest w porządku - aczkolwiek b. stara). Mo kochany zjadł i stwierdził, ze pyszne, a robiłam z bitą smietaną i polalam odrobinką rozpuszczonej gorzkiej czekolady, mniam
mniam.gif
, ale strasznie sie zaslodzilam. (aha zmodyfikowalam troszke przepis - dodalam ciut wiecej oleju - strasznie zaczelo mi przywierac)

Wielkie dzieki za przepis, na stale zagoscil w moim magicznym zeszyciku
icon_mrgreen.gif
cvety.gif