Pain de Campagne / pszenne pieczywo francuskie

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,331
2,742
113
Pain_de_Campagne.jpg

Robiliśmy z całej porcji i wyszły dwa piękne chlebki
icon_razz.gif
mniam.gif

Na pewno zrobimy jeszcze ten chlebek, bo warto!
mniam.gif


 

Załączniki

  • Pain_de_Campagne.jpg
    Pain_de_Campagne.jpg
    113.1 KB · Wyświetleń: 1

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,205
593
113
rzeczywiscie co jeden to ladniejszy
mniam.gif


prawda, ze te lidlowskie miski swietnie sie sprawdzaja do wyrastania ciasta chlebowego? tez uzywam ich z duza przyjemnoscia
 

Coffee

Member
Maj 14, 2008
19
0
0
Wczoraj upiekłem chleb ponownie, tylko część mąki pszennej zastąpiłem żytnią (na 1010g mąki, żytniej było 230g) I wyszedł dużo lepszy niż poprzednio. Wyrabiał się tak samo dobrze, a wyrósł lepiej, niż ostatnio. Upiekłem jeden duży bochenek. Wyszedł ogromny, bo zamiast przyrosnąć 2-krotnie, przyrósł 3-krotnie
dump.gif
Dzisiaj zdecydowanie smaczniejszy niż wczoraj, co rzadko się zdarza z pszennym pieczywem ;)


(miniaturka)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,331
2,742
113
Pain_de_Campagne_2.jpg
Pain_de_Campagne_1.jpg
Pain_de_Campagne.jpg


Upiekliśmy ponownie. Wspaniała chrupiąca skóra, rósł jak szalony, jak zwykle wdzięczny podczas wyrabiania, wyszły dwa chlebki - ten pieczony na kamieniu , a drugi na blaszcze do pizzy.
lecker.gif
mniam.gif
 

Załączniki

  • Pain_de_Campagne.jpg
    Pain_de_Campagne.jpg
    118.9 KB · Wyświetleń: 1
  • Pain_de_Campagne_1.jpg
    Pain_de_Campagne_1.jpg
    109.5 KB · Wyświetleń: 1
  • Pain_de_Campagne_2.jpg
    Pain_de_Campagne_2.jpg
    116.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,331
2,742
113
Pain_de_Campagne_08022009.jpg
Pain_de_Campagne_upieczone_w_sobot_.jpg
Pain_de_Campagne_po_pieczeniu_drugi.jpg
Chleby pieczone na kamieniu w sobotę i niedzielę, rosły w oczach, byliśmy zmuszeni skrócić czas robienia chlebów.
Do chleba pieczonego już w niedzilę wykorzystaliśmy zakwas pszenny i etap robienia chleba zaczęliśmy od ostatniej fazy. W niczym nie ujęło to ani smakowi ani podczas pieczenia.
 

Załączniki

  • Pain_de_Campagne_po_pieczeniu_drugi.jpg
    Pain_de_Campagne_po_pieczeniu_drugi.jpg
    91.1 KB · Wyświetleń: 1
  • Pain_de_Campagne_upieczone_w_sobot_.jpg
    Pain_de_Campagne_upieczone_w_sobot_.jpg
    91 KB · Wyświetleń: 1
  • Pain_de_Campagne_08022009.jpg
    Pain_de_Campagne_08022009.jpg
    97 KB · Wyświetleń: 1
  • Pizza_po_pieczeniu_na_kamieniu.jpg
    Pizza_po_pieczeniu_na_kamieniu.jpg
    115.4 KB · Wyświetleń: 0
  • Pain_de_Campagne_po_pieczeniu_w_przekroju.jpg
    Pain_de_Campagne_po_pieczeniu_w_przekroju.jpg
    78.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,331
2,742
113
Pain_de_Campagne_21022009.jpg
Pain_de_Campagne_20_02.jpg

Ponownie pieczone , w towarzystwie innych chlebków.
jak zwykle pieczone na kamieniu, pyszna chrupiąca skórka, z małą modyfikacją - z dodatkiem mąki orkiszowej 1400
mniam.gif
 

Załączniki

  • Pain_de_Campagne_20_02.jpg
    Pain_de_Campagne_20_02.jpg
    111.5 KB · Wyświetleń: 1
  • Pain_de_Campagne_21022009.jpg
    Pain_de_Campagne_21022009.jpg
    102.7 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,331
2,742
113
Chleby14_15marca.jpg
Pain_de_Campagne_15_03.jpg

I ponowinie powtórka , chlebek pięknie wyrósł, pieczony na kamieniu z 3/4 porcji ..
lecker.gif
mniam.gif
Weekend ogólnie bardzo chlebowy
fiesgrins.gif
 

Załączniki

  • Pain_de_Campagne_15_03.jpg
    Pain_de_Campagne_15_03.jpg
    106.1 KB · Wyświetleń: 1
  • Chleby14_15marca.jpg
    Chleby14_15marca.jpg
    97.4 KB · Wyświetleń: 1

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,331
2,742
113
Pain_de_Campagne_29_03_1.jpg
Pain_de_Campagne_29_03_2.jpg

Wersja "troszkę" zmodyfikowana: zakwas pszenny prowadzony metodą 3-fazową (mąka pszenna 650), chleb zaczynam robić od IV etapu : 950 zakwasu (700g pszenny + 250g żytni 3 fazowy w ostatniej fazie wzbogacony 2 łyżkami orkisz 1400)+ mąka (100 manitoba, 200 orkisz 1400, 500 pszenna 650). Ciasto dobrze się wyrabia i rosło jak szalone. Nocowały w lodówce. 2 bochenki pieczone na wygrzanym kamieniu. Skórka chrupiąca a miękisz bardzo elastyczny. W smaku podobny do pszenno-żytniego (bo właściwie to chleb pszenno-żytni
icon_mrgreen.gif
).
 

Załączniki

  • Pain_de_Campagne_29_03_1.jpg
    Pain_de_Campagne_29_03_1.jpg
    90 KB · Wyświetleń: 1
  • Pain_de_Campagne_29_03_2.jpg
    Pain_de_Campagne_29_03_2.jpg
    127 KB · Wyświetleń: 1

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,331
2,742
113
Pain_de_Campagne_24_05.jpg

ulubiony chlebek naszego synka
lecker.gif
- pieczony przynajmniej raz w tygodniu.
lecker.gif
Już od dłuższego czasu z modyfikacjami dietetycznymi ( z dodatkiem mąki orkiszowej razowej 100 gr oraz otręb pszennych 100 gr) skracającymi czas przygotowania. Zaczynamy zawsze od IV fazy - na zakwasie pszennym
icon_razz.gif
 

Załączniki

  • Pain_de_Campagne_24_05.jpg
    Pain_de_Campagne_24_05.jpg
    116.2 KB · Wyświetleń: 1
 

Automat do kawy

Jeśli podoba Ci się forum i chciałbyś nas wesprzeć, po prostu kup nam kawę.

W ramach podziękowania zmienimy Twoje konto na wolne od reklam.

:coffee:

Do ekspresu do kawy